SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

niedziela, 17 lipca 2016


Nie ma chyba dzieci, a nawet dorosłych, którzy nie lubiliby układać klocków lego. Nas pedagogów specjalnych bardzo cieszy, kiedy nasi uczniowie chcą układać klocki. Dlaczego?
Ponieważ pozwalają na ćwiczenie i doskonalenie percepcji wzrokowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, ćwiczą skupianie uwagi, koncentrację, cierpliwość, a co bardzo ważne wyzwalają w uczniach kreatywność i myślenie przestrzenne. Nie masz w domu lego? Nic straconego, możesz zainstalować na swoim komputerze świetny program, dzięki któremu stworzysz niesamowite budowle.  Pobierz program klikając na ikonkę DOWNLOAD.
BlockCAD to darmowy program do tworzenia wirtualnych modeli z klocków Lego jak cegiełek.Można zapisać modele lub zapisywać zdjęcia  w formacie bmp. i jpg. Wszystko może być sterowane za pomocą myszy, ale możliwe jest również korzystanie z klawiatury przez większość poleceń, dzięki czemu dokładność  naszej budowli jest  większa.   
BlockCAD jest darmowy i przeznaczony w zasadzie dla każdego, bez ograniczenia wieku. Można w tym programie zaprojektować i ułożyć swoje miasto, auto, dom i inne ciekawe budowle. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz