SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

piątek, 12 sierpnia 2016


Na lekcjach, zajęciach rewalidacyjnych, czy świetlicowych kostki do gry używamy bardzo często. Służą nam nie tylko do integrowania uczniów, aktywizacji i świetnej zabawy, ale także do usprawniania technik szkolnych, w szczególności umiejętności matematycznych.
Ostatnim naszym nabytkiem są kolorowe, atrakcyjne wizualnie i dotykowo zachęcające do gry piankowe kostki, zakupione  w sieci duńskich sklepów Tiger.
Nasza kolejna propozycja wykorzystania tych kostek w grze dwóch lub kilku osób to nazwana przez nas zabawa "Im mniej tym lepiej". Niezbędna jest nam papierowa miara krawiecka, lub dowolna taśma z podziałką. 
Zasady gry:
Uczniowie wyrzucają na początku jedną kostkę i ilość wylosowanych oczek wskaże nam ile centymetrów należy odciąć od naszej mary. Sukcesywnie z gry odpadają osoby, które jako pierwsze pozbywają się określonej przez nas długości lub całej miary. Wygrywa ta osoba, która zostanie w grze jako jedyna z określoną długością miary, lub z najdłuższą miarą po zakończanym,wcześniej ustalonym przez nas czasie gry. Aby przyspieszyć i uatrakcyjnić grę, sukcesywnie możemy wprowadzać kolejne kostki.
Przy okazji gry możemy ćwiczyć z uczniami umiejętność odejmowania liczb, określanie różnicy, porównywanie liczb i długości taśm wskazując o ile ktoś ma mniej lub więcej. Warto przeprowadzić ćwiczenia w mierzeniu taśm. 
Efekty i walory edukacyjne i wychowawcze gry:
  • integracja i aktywizacja uczniów,
  • wdrażanie do pozytywnego współzawodnictwa,
  • doskonalenie umiejętności liczenia, porządkowania i przeliczania i mierzenia
Świetne propozycje do gry w kości znajdziecie także na blogu naszych koleżanek "Kostki na matmie".
        1 komentarz: