SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

poniedziałek, 3 października 2016Jak zachęcić uczniów to aktywnej, kreatywnej pracy na lekcji? Jak pobudzić wyobraźnię dzieci? W jaki sposób rozwijać ich słownictwo? Odpowiedź jest jedna -  Karty DIXIT.
Ta niesamowita gra, której opis znajdziecie na stronie http://www.educarium.pl/index.php/zabawy-jkowe-menu-zabawy-55/498-jezykuczycpolskidixit.html, może być doskonałą pomocą dydaktyczną. Karty z przepiękną grafiką angażują uczniów i zachęcają do pracy na lekcji, rozwijają słownictwo, co w przypadku uczniów niepełnosprawnych intelektualnie jest bardzo istotne, gdyż dzieci tez mają często ubogi zasób słów. My wykorzystałyśmy tę grę podczas lekcji poświęconej wypowiedzeniu i jego formom. Uczniowie losowali karty, następnie układali zdania do nich i zapisywali je. DIXIT stał się hitem w naszej klasie a uczniowie nie mogą się już doczekać kolejnej lekcji z intrygującymi kartami.

Grę można kupić na tutaj, po podaniu hasła: "Specjalni na 5!" otrzyma się  5% rabatu. Promocja trwa do 10 października 2016 r.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz