SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

środa, 9 listopada 2016.„Jesienny TIK” to nasz kolejny projekt edukacyjny przeprowadzony w Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku w ramach dnia z technologią. Tym razem udział w tym przedsięwzięciu wzięli uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim , dzieci z autyzmem i dzieci nauczane indywidualnie.
Pod opieką swoich nauczycieli i wychowawców udowadniali, że nowoczesne technologie są dla wszystkich. Wystarczy tylko dobrać odpowiednie narzędzia i aplikacje, dostosowane dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
W ramach dnia z technologią wykorzystaliśmy w pracy z uczniami nie tylko szkolne ale także prywatne smartfony, tablety, laptopy, komputery, aparat cyfrowy, klocki Scottie do nauki programowania, roboty Dash i Dot, Matę Mistrzów Kodowania i tablicę interaktywną. Wszystkie działania zostały przedstawione na specjalnie stworzonej na potrzeby tego dnia stronie internetowej. Pod nazwą klasy kryją się prezentacje i opisy aktywności uczniów.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za zaangażowanie i pracę w tym przedsięwzięciu.

Kliknij na zdjęcie, a przedostaniesz się na stronę projektu!

1 komentarz: