SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

czwartek, 8 grudnia 2016


Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia były okazją do zorganizowania zajęć rewalidacyjnych dla uczniów klasy 3A, z wykorzystaniem Maty Mistrzów Kodowania. Z jej użyciem utrwalaliśmy i poszerzaliśmy słownictwo związane z Bożym Narodzeniem. Na czym polegała zabawa?
Uczniów podzieliliśmy na 2 grupy. Każda grupa miała przyporządkowany inny kolor klocków, w tym przypadku żółty i zielony. Zespoły rzucały na przemian kostką z symbolami Bożego Narodzenia, tymi samymi, które ułożone zostały w macie. Kostkę możecie pobrać z naszego bloga, została udostępniona we wcześniejszym poście. Drużyna, zaznaczała wyrzucony kostką symbol swoim kolorem klocka. Zwycięzcą jest ten zespół, który zakrył najwięcej symboli. Na końcu zadania ćwiczyliśmy także przeliczanie elementów, utrwalaliśmy wartość liczb.
Drugie zadanie z matą, polegało na ułożeniu historyjki obrazkowej z wykorzystaniem symboli na kartach. Każdy uczeń wskazywał jeden symbol, układając do niego jakiś element opowiadania- historyjki. Na koniec powstała ciekawa historia, która brzmiała: Na kolorowych saniach, wesoły Mikołaj jechał do wszystkich grzecznych dzieci. Wiózł ze sobą choinkę obsypaną śniegiem, na której wisiały czerwone, duże  bombki. 
Taka forma zajęć niesamowicie zaktywizowała uczniów, wprowadziła ich w tematykę Bożego Narodzenia, dała możliwość usprawniania i rozumienia mowy, rozwijania słownictwa i współpracy w grupie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz