SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

środa, 15 lutego 2017


Od pewnego czasu wykorzystujemy na zajęciach z naszymi uczniami rozszerzoną rzeczywistość (AR). Rozszerzona Rzeczywistość  łączy świat rzeczywisty z tym generowanym komputerowo. Zazwyczaj oznacza to wykorzystanie obrazu z kamery, aby wyświetlić dodatkowe dane lub generowane komputerowo animacje.
Na zajęciach z uczniem z zespołem Aspergera wykorzystałyśmy aplikację Aurasma.  To ciekawe rozwiązanie technologiczne pozwala tworzyć AR, samodzielnie przypisując multimedialne treści do wybranych markerów. Na lekcji historii markerami były ilustracje przedstawiające wizerunki polskich królów, dołączoną zawartością zaś daty ważnych wydarzeń historycznych, które zadziały się podczas ich panowania. Aurasma wywołała niesamowite emocje u naszego ucznia i sprawiła, że bardzo szybko zapamiętał daty istotnych faktów historycznych i władców w wtedy panujących.

Aplikację na iPady możesz pobrać tutaj.
Aplikację na urządzenia z systemem Android znajdziesz tutaj.
Rozszerzoną rzeczywistość możesz również stworzyć na https://aurasma.zendesk.com/hc/en-us

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz