SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

poniedziałek, 13 lutego 2017


Ucząc matematyki dzieci ze SPE warto wykorzystać technologię informacyjno-komunikacyją  a szczególnie tablet. To urządzenie może nie tylko skutecznie motywować dziecko do nauki, ale również pomagać w nabywaniu  podstawowych umiejętności matematycznych, w utrwalaniu omawianych zagadnień, wzmacniać  poczucie własnej wartości.
Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci z niepełnosprawnością intelektualną. Rynek aplikacji mobilnych oferuje wiele programów, które z powodzeniem można używać na lekcjach matematyki i na zajęciach  rewalidacyjnych. Na platformie iOS jest kilka, które polecamy nauczycielom chcącym rozpocząć swoją tabletową, edukacyjną przygodę. Zebrałyśmy je na infografice udostępnionej poniżej. Oto one:

Math Kid - dzięki tej aplikacji uczniowie mają możliwość bezpłatnej, kreatywnej zabawy z dodawaniem i odejmowaniem liczb. Dodatkowym atutem tej aplikacji jest możliwość uruchomienia  dodatkowej animacji z wykorzystaniem palców u rąk, co pomaga dzieciom wskazać właściwy wynik działania.

Times Tables Duel – edukacyjna gra dla dwóch osób, pozwalająca ćwiczyć tabliczkę mnożenia (w wersji bezpłatnej przez 1,2,3,4) Za poprawną odpowiedź gracz otrzymuje 1 punkt, za błędną -1. Dzieci grają do 10 poprawnie rozwiązanych działań.

Times Tables Game - aplikacja, której zadaniem jest pomoc dziecku w opanowaniu tabliczki mnożenia w łatwy i przyjemny sposób. Błędna odpowiedzi są zapamiętywane i ponownie wyświetlane. Wersja darmowa pozwala ćwiczyć mnożenie przez 1,2,3,4,5,6, pełna do 12.

Math Slicer Free- pozwala doskonalić podstawowe działania matematyczne. Wyniki działań należy jak najszybciej ,,pacnąć" i przeciąć kiedy pojawią się na ekranie. Trzy kolejne poprawne wyniki generują bonus w postaci jaja, które będzie można wykorzystać do odblokowania kolejnych poziomów.

Photomatch - aplikacja, w której uczeń  nakierowuje aparat urządzenia na zadanie matematyczne, a Photomath w magiczny sposób pokazuje wynik wraz ze szczegółowym rozwiązaniem krok po kroku.

Multiplication ForKids – kolejna aplikacja ułatwiająca naukę tabliczki mnożenia. Zawiera tryb nauki i tryb w którym dziecko może sprawdzić swoje umiejętności. Ucząc się, słuchają lektora, który w języku angielskim czyta poszczególne działania. Aplikacja jest łatwa w użyciu i zabawna z atrakcyjną grafiką.

Interactive TellingTime Lite  - aplikacja, która pomaga dziecku ćwiczyć naukę godzin na zegarze.

Time Telling  - kolejna gra ułatwiająca określanie czasu na zegarze. Jest w języku polskim, oprócz nauki daje dziecku możliwość zabawy (pozwala rozkręcić zegar).

Fast Math for Kids - atrakcyjna gra poprawiająca umiejętności matematyczne w zakresie prostych działań takich jak dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielnie.

Ucz się matematyki - aplikacja, która wprowadzi dziecko w świat mateatyki, pozwoli ćwiczyć dodawanie i odejmowanie. Jest w języku polskim.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz