SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

czwartek, 23 marca 2017


O początkach państwa polskiego można rozmawiać z uczniami w sposób ciekawy i nieszablonowy wykorzystując nowoczesne technologie. Jak to zrobić? W sklepie Play i na App Store można pobrać aplikację Gniezno 3D, dzięki której wygenerować można wirtualną makietę  Gniezna, wykonaną w technologii 3D i rozszerzonej rzeczywistości.
Wystarczy zeskanować tabletem lub smartfonem udostępnione tutaj plakaty, żeby przenieść się do średniowiecznego grodu gnieźnieńskiego. Można dokładnie zobaczyć jak wyglądało wyposażenie chaty średniowiecznej, wnętrze katedry, łaźni oraz obejrzeć konstrukcję wałów grodu. Ponadto można odwiedzić basztę i zobaczyć panoramę grodu.

Gniezno 3D to także dodatkowe informacje - zdjęcia i najciekawsze znaleziska archeologiczne. Można również zaznaczyć opcję czytania przez lektora dodatkowych tekstów. Takie technologiczne rozwiązanie są nieocenione w nauczaniu dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, ponieważ pozwalają dzieciom lepiej poznać, zrozumieć i zapamiętać omawiane zagadnienia.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz