SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

piątek, 24 marca 2017


Wielkanocna i wiosenna  gra planszowa
Przygotowaliśmy dla Was dwie plansze i dwie  kostki do gry. Znajdują się na niej z nich symbole wiosenna na drugiej symbole wielkanocne. Możesz  ją wydrukować, skleić i zagrać. Jak można zagrać?
To bardzo proste. Do gry przygotowaliśmy plansze z tymi samymi symbolami. Po wyrzuceniu danego symbolu uczeń zakrywa lub zamalowuje go swoim kolorem. Wygrywa ten, kto zamaluje najwięcej pól. Kończymy grę wtedy, kiedy wszystkie pole zostaną zakryte, lub po upływie określonego czasu.
Trudniejsza wersja gry może polegać na tym, że uczeń oprócz nazwania symbolu musi ułożyć z nim zdanie, możemy poprosić o odmianę przez przypadki, wskazanie rodzaju rzeczownika, albo dopasowanie liczby mnogiej. Warto również utrwalać przy okazji trudności ortograficzne danego symbolu. Do konkretnego symbolu uczniowie mogą dopasować przymiotnik, następnie spróbować go stopniować. W podobny sposób do symbolu możemy dobrać czasowniki odmieniać je przez osoby w l. pojedynczej i mnogiej. Grę możemy także wykorzystać na języku angielskim czy niemieckim, stosując te same ćwiczenia, ale w danym języku.
 Miłej zabawy!

5 komentarzy:

 1. Gra super, tylko nie można pobrać wiosennej planszy i pustej kostki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko działa ok, proszę o info na fb to wyślemy osobiście.

   Usuń
 2. Fajnie, że nam ciekawie pomagacie przetrwać ten trudny czas 😷

  OdpowiedzUsuń