SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

sobota, 25 marca 2017Jak zachęcić dzieci do czytania, do poszerzania słownictwa, rozwijania wyobraźni? Naszym zdaniem świetnym sposobem  na to mogą być  elektroniczne książeczki.
Jest wiele darmowych aplikacji, dzięki którym nie tylko dorośli, ale przede wszystkim uczniowie mogą stworzyć ciekawe wizualizacje, opowiadania, opisy, elektroniczne instrukcje czy na przykład relacje. Dla naszych uczniów najłatwiejszą, intuicyjną i niezwykle efektowną aplikacją jest StroyJumper.
StoryJumer to narzędzie przeznaczone do tworzenia i udostępniania elektronicznych książeczek. Aplikacja udostępnia użytkownikom bogatą kolekcję emotek, naklejek i scen, które pozwalają przygotować ciekawą szatę graficzną dla tworzonej historii. Do jej zilustrowania możemy również wykorzystać własne zdjęcia, które w łatwy sposób możemy pobrać ze swojego komputera. Do zdjęć dołączyć możemy tekst, który formatujemy za pomocą różnych narzędzi, wzbogacając go np. banerami. Plusem takich książeczek jest to, że po zapisaniu generujemy do nich link, lub kod dzięki któremu możemy je opublikować w przestrzeni internetowej, na blogu, czy stronie internetowej. Jest to o tyle ważne, że w szybki sposób swoją pracą możemy pochwalić się z innymi, co dodatkowo motywuje uczniów do estetycznego i ciekawego jej wykonania. 

Zbliża się coroczny szkolny konkurs wiedzy o krajach Unii Europejskiej. W związku z tym uczniowie klasy przysposabiającej do pracy, w ramach projektu "Baza pomysłów",  którego celem jest tworzenie pomocy dydaktycznych przygotowali elektroniczną książeczkę, która ma ułatwić zapamiętanie flag państw Unii Europejskiej. Powodzenia i miłej zabawy!


Book titled 'Flagi państw Unii Europejskiej'Read this free book made on StoryJumper

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz