SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

wtorek, 11 kwietnia 2017


Doodle Buddy to bezpłatna aplikacja, dzięki której Twój tablet zamieni się w osobistą, cyfrową tablicę. Może być wykorzystana na różne sposoby i przez dzieci w każdym wieku. Aplikacja jest przyjazna dla użytkownika, łatwa w użyciu, a jej możliwości są nieograniczone. 

Można w niej rysować, pisać, malować, dodawać pieczątki, zdjęcia, ilustracje. Tworzyć obrazy i rysunki wykorzystując szablony. Jeżeli się pomylisz narzędzie gumki wyczyści ekran i pozwoli działać dalej. Rysunek można także usunąć potrząsając tabletem. Wykonane prace możesz wysłać mailem, zapisać i udostępnić wszystkim zainteresowanym. 
Doodle Buddy rozwija kreatywność, pobudza wyobrażnię, usprania motorykę małą, pozwala ćwiczyc umiejętność pisania, staje się interaktywna tabliczką do wykorzystania na każdych zajęciach.
Aplikacja działa na urządzeniach z systemem iOS, znajdziesz ją na App Store

Oto przykłady zastosowań tej niesamowitej aplikacji na różnych przedmiotach

Zajęcia rewalidacyjne 
Podziel ekran 2 części, na jednej napisz literę lub cyfrę, poproś ucznia o odczytania i napisanie jej na drugiej części ekranu.
Ćwiczenia rozwijające orientację przestrzenną - dodaj naklejki w odpowiednim miejscu (nad, obok, w ...)Ćwiczenia rozwijające orientację przestrzenną - dodaj naklejki w odpowiednim miejscu (nad, obok, w ...)
Liczba mnoga i liczba pojedyncza 

Rodzaj rzeczownika


Praca z tekstem - wyszukiwanie przymiotników, czasowniów, rzeczowników, rymów, wyrazów z trudnością ortograficzna itpMatematyka
Kształtowanie pojęcia liczby


Dodawanie, odejmowanie, mnożenie.
Historia
Elementy obronne średniowiecznego zamkuDaty ważnych wydarzeń 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz