SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

niedziela, 9 kwietnia 2017


Programowanie staje się coraz bardzo popularne. Skoro programują już dzieci w przedszkolu, dlaczego więc nie mieliby programować uczniowie szkoły specjalnej? Tym bardziej, że kodowanie to świetny sposób na ćwiczenia usprawniające logiczne myślenie, na naukę rozwiązywania problemów, na wspólpracę w grupie. Dzieci znające podstawy kodowania lepiej poradzą sobie w otaczającym je cyfrowym świecie.
Oprócz programowanie offline, warto wykorzystywać do doskonalenia umiejętności programistycznych proste gry dostępne na platformie iOs i Android.  Jedną z takich aplikacji jest Kodable gra, która uczy programowania przez zabawę.
Bohaterem tej gry jest włochaty stworek, którego zadanie polega na zebraniu wszystkich monet znajdujących się w labiryncie. Na początku korzystamy z prostych poleceń związanych z kierunkiem ruchu, na wyższych poziomach pojawiają się warunki oraz powtórzenia. Kod tworzymy za pomocą strzałek, które dostępne są w zasobniku. Układamy je w polu roboczym w taki sposób, aby prawidłowo zaprogramować stworka.
Po uruchomieniu aplikacji, aby rozpocząć grę, należy utworzyć swój profil za pomocą przycisku w kształcie plusa, z prawej strony ekranu. Profil użytkownika umożliwi nam ponowne uruchomienie gry na poziomie, na którym została przerwana.
Wersja bezpłatna ma ograniczenia, mimo to warto wykorzystywać ją na lekcji, ponieważ Kodable w zabawny i ciekawy sposób uczy podstaw programowania.

Gra jest dostępna na urządzenia z systemem Android (do pobrania tutaj) i na urządzenia z systemem iOs (do pobrania tutaj).
Można również programować Kodable na platformie https://www.kodable.com/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz