SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

środa, 3 maja 2017


Tematyką Unii Europejskiej zajmujemy się do wielu lat. Staramy się, aby nasi uczniowie byli pełnoprawnymi, świadomymi Europejczykami. Od 2004r., realizowaliśmy w naszej szkole projekt edukacyjny pt. "Europo witaj nam". Każdego roku uczniowie poznawali 2-3 kraje wchodzące w skład Unii. Były to podstawowe informacje, ale przekazywane w niezwykle kreatywny i maksymalnie angażujący uczniów sposób.
Każdego roku chętni uczniowie brali udział w konkursie wiedzy o krajach Unii i wykazywali się naprawdę ogromną wiedzą. Stąd pomysł na stworzenie strony internetowej, na której zamieszczamy różne materiały pomocne w przyswajaniu wiedzy na temat Unii. Niebawem w szkole odbędzie się podsumowanie 12 letniego projektu podczas Święta Europy. Mamy nadzieję, że uczniowie skorzystają z naszych ćwiczeń i pomocy. W poście prezentujemy naszą bazę pomysłów i ćwiczeń dotyczących Unii Europejskiej w postaci strony internetowej oraz aplikacje tabletowe, które z pewnością ułatwią nam pozyskiwanie i utrwalanie wiedzy. Zamieściłyśmy  również ciekawe filmiki i prezentacje dostępne na Youtubie.
Aplikacja Unia Europejska-  Aplikacja zawiera zebrane z różnych ( w tym oficjalnych) źródeł informacje na temat Unii Europejskiej.
Aplikacja Państwa Europy- Mapy i flagi- aplikacja, które pomoże utrwalić nazwy stolic państw Europy oraz rozróżniać ich flagi. 

Materiały o Unii Europejskiej- strona internetowa


  
                                     

     


       

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz