SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

wtorek, 2 maja 2017


Dzieci z autyzmem, szczególnie te małe mają problemy z dopasowywaniem przedmiotów. Jest to umiejętność niezbędna do właściwego funkcjonowania, do poznawania i zdobywania kolejnych umiejętności, dlatego tak ważna. Znamy wiele ćwiczeń, które pomogą w doskonaleniu umiejętności dopasowywania, w tym również z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
Proponujemy aplikacje tabletowe dostępne zarówno na platformie Android jak i iOS.
Zadaniem dzieci jest dopasowanie danego przedmiotu, do cienia, który jest dla nich podpowiedzią. Zadanie pozornie łatwe, jednak dla dzieci z autyzmem okazuje się często bardzo trudnym. Proponowane aplikacje nie tylko pozwalają na ćwiczenie umiejętności dopasowywania, ale także rozwijają i poszerzają słownictwo, a przy tym uczą rozumienia  mowy.

1. Aplikacja Puzzle dla dzieci 2, to aplikacja zarówno na urządzenia z Androidem jak i iOS. Pozwala dzieciom poznawać dotąd nieznane przedmioty i np. zwierzęta. 

2. Puzzle dla dzieci zwierzęta. To darmowa aplikacja pomagająca rozwijać nie tylko umiejętności dopasowywania, ale także motoryczne. Dzieci układają z małych elementów zwierzęta, ucząc się przy okazji ich nazw.

3. Układanki dla dzieci- jedzenie.  Aplikacja ta pozwala na doskonalenia umiejętności dopasowywania i tworzenia całości z mniejszych elementów, ale także pozwala na rozwijanie mowy i naukę jej rozumienia. Dzieci rozwijają słownictwo związane z jedzeniem, czyli im bardzo bliskie.

4. Zagadki dla dzieci- Babby puzzles. To nie tylko nauka dopasowywania, ale także nauka rozróżniania, kategoryzowania i wskazywania emocji. Dzieci za właściwie wykonane zadanie otrzymują nagrodę, czyli wzmocnienie, co  w przypadku dzieci z autyzmem jest bardzo ważne.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz