SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

niedziela, 30 kwietnia 2017


Aplikacja Code-a-Pillar to zabawny i  ciekawy  sposób na naukę programowania dzieci ze SPE w klasach 1-3. Aplikacja zawiera nagrody, efekty dźwiękowe i animacji, które sprawiają, że jest atrakcyjna dla dzieci i wciągająca. Wprowadza dziecko w świat kodowania ucząc krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów.
Bohaterką aplikacji jest gąsienica, która musi pokonać labirynt, aby dojść do celu. Po wykonaniu wszystkich zadań na danym poziomie, trzeba ja  nakarmić kolorowymi liśćmi, wybierając zestaw zgodny z informacją wyświetloną u góry ekranu.


Kod, który wprawia gąsienicę w ruch dzieci budują używając strzałek pozwalających iść prosto, do tyłu, skręcić w prawo i w lewo. Mamy też klocki, które pozwolą bohaterce zjeść liść, pokonać przeszkody czy zatańczyć w rytm muzyki. Wystarczy przeciągnąć wybrany element na puste pole labiryntu, dotknąć gąsienicę i sprawdzić czy osiągnie cel.
Code-a-Pillar działa na urządzeniach z systemem iOs i Android. Jest darmowa. Rozwija podstawowe umiejętności, które pomogą dzieciom w rozwiązywaniu bardziej skomplikowanych problemów programistycznych w kolejnych latach nauki w szkole.

Aplikacja na App Store dostępna TUTAJ
Aplikacja w Sklepie Play dostępna TUTAJ

Oprócz aplikacji dostępny jest również robot Code-a-Pillar. Składa się on  z 9 elementów, które można łączyć w taki sposób, aby zabawka poruszała się w określonym kierunku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz