SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

niedziela, 13 sierpnia 2017


Jak uprzyjemnić zajęcia rewalidacyjne lub logopedyczne? My staramy się robić to nie tylko z wykorzystaniem kreatywnych pomocy dydaktycznych, ale przede wszystkim nowoczesnych technologii. Rynek aplikacji tableowych jest bardzo szeroki i pomocny, chociaż mamy też swoje polskie serwisy, które oferują szeroki wachlarz ćwiczeń i propozycji.
Większość dzieci w wieku przedszkolnym boryka się z problemem artykulacji jednej, bądź kilku głosek. MiMowa to innowacyjny serwis logopedyczny, który poprzez gry i zabawy trenuje poprawną wymowę.
Stanowi on zarówno pomoc w przeprowadzaniu ćwiczeń logopedycznych w domu, jak również element wzbogacający specjalistyczną terapię w gabinecie. Specjalna formuła serwisu sprzyja współpracy rodzica i terapeuty. Zabawy z MiMowa.pl nie zastąpią wizyty u logopedy, ale odpowiednio dobrane, pomogą szybciej i bezstresowo pozbyć się problemów z wymową. 

Pomoce logopedyczne pojawiające się w serwisie MiMowa podzielone zostały na kategorie, wyodrębnione ze względu na nazwę głosek nieprawidłowo artykułowanych, czyli „Seplenienie”, „Reranie” oraz „Kappacyzm i gammacyzm”. Utworzyliśmy również dział „Gimnastyka buzi i języka”, stanowiący uniwersalny wstęp do każdego rodzaju ćwiczeń logopedycznych. Dodatkowo każdej grze towarzyszą różnorodne ćwiczenia do wydrukowania w formie pliku pdf. Stanowią one niezwykle atrakcyjne - zarówno pod względem merytorycznym jak i wizualnym, pomoce logopedyczne do pracy z najmłodszymi również poza monitorem komputera. Mogą być wykorzystywane przez rodziców, opiekunów, nauczycieli i logopedów, nie tylko do terapii wad wymowy ale również do wspomagania wszechstronnego rozwoju dzieci. Serwis MiMowa to unikalne zjawisko na rynku edukacyjnym, dlatego od chwili powstania znalazł on uznanie zarówno wśród specjalistów, jak i rodziców oraz dzieci. Większość dzieci w wieku przedszkolnym boryka się z problemem poprawnej wymowy jednej, bądź kilku głosek. Misją MiMowy jest zarówno pomoc w przeprowadzaniu samodzielnych ćwiczeń logopedycznych w domu, jak również wzbogacanie lekcji prowadzonych przez logopedów.
Portal wykorzystać można także na zajęciach rewalidacyjnych, podczas których dzieci mogą wyrównywać deficyty nie tylko w zakresie usprawniania mowy, ale także logicznego myślenia, orientacji przestrzennej czy usprawniając techniki szkolne.

Aby w pełni skorzystać z możliwości strony MiMowa.pl zainstaluj Adobe Flash Player.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz