SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

środa, 30 sierpnia 2017


Zbliża się początek roku szkolnego. Wielu z nas na swoich zajęciach realizować będzie tematykę związaną  z obowiązkami ucznia, przyborami szkolnymi itd. Możemy tę okazję wykorzystać do rozwijania i poszerzania słownictwa, usprawniania mowy, ale także do wspólnych integracyjnych zabaw.
W tej sytuacji pomocne z pewnością mogą być karty dobble. My przygotowałyśmy dla naszych uczniów dobble obrazkowe z symbolami przedstawiającymi przybory szkolne. Mamy nadzieję, że wykorzystacie je także na Waszych zajęciach.

Jak można wykorzystać dobble na zajęciach?
Karty należy wydrukować i zalaminować. Rozdajemy karty między graczy, jedna zostaje w stole. Gracze muszą jak najszybciej pozbyć się kart, wskazując na wspólny symbol na swojej karcie z tą w stole, wymawiając nazwę symbolu głośno i układając swoją kartę z ostatnią położoną w stole.  W celu usprawniania mowy gramy nie na wyścigi, ale spokojnie, dokładnie wymawiając słowo zgodne z kartą w stole. Dla dzieci z niską koncentracją i wolniejszym tempem pracy można zmodyfikować zasady gry w ten sposób, że kolejno wskazują wspólny symbol na swojej karty, a nie kto pierwszy. 

Dobble z przyborami szkolnymi pobierz TUTAJ.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz