SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

niedziela, 22 października 2017


Baza pomysłów pomocy dydaktycznych.
Zakończyliśmy dwuletni projekt, w którym uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy samodzielnie, pod naszym kierunkiem  przygotowywali kreatywne pomoce dydaktyczne. Ich wykonanie zasługuje na pochwałę, ponieważ są estetyczne i kolorowe.
Pomysły na stworzenie tych przedmiotów pojawiały się na bieżąco, ale także podczas zajęć. Niektóre z nich są inspiracją pomocy z Pinteresta, inne modyfikacją zakupionych pomocy, a inne całkowicie wymyślone przez nas.
Młodsi uczniowie chętnie korzystają z nich podczas zajęć rewalidacyjnych, świetlicowych i dydaktycznych, a ich autorzy są dumni z tego, że mogli zrobić coś dla innych. 
Na zakończenie projektu skonstruowaliśmy już drugą   fotoksiążkę, która jest zbiorem ciekawych pomysłów, do wykorzystania w Waszych szkołach. Jest to swego rodzaju instruktaż i podpowiedz  tego w jaki sposób samemu stworzyć takie pomoce i do usprawniania jakich zaburzonych funkcji je wykorzystać. 
Poniżej przedstawiamy zbiór wybranych pomocy, które być może uda Wam się stworzyć. Do ich przygotowania nie potrzeba drogich, wymyślnych produktów.  Często są to odpadki, zużyte zabawki, słonki, pudełka, puszki, patyczki czy kolorowe ozdobne elementy.
W zbiorach naszej bazy znajdziecie Państwo także skonstruowane przez nas karty pracy, gry planszowe, kostki czy karty do gry. Oto kilka pomysłów na stworzenie pomocy. Książkę przedstawimy niebawem.


1 komentarz: