SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

czwartek, 19 października 2017


Generator kart do kodowania. 
Trwa Europejski Tydzień Kodowania- Codeweek, stąd wiele naszych działań w ostatnim czasie skoncentrowanych jest na zabawę z kodowaniem i programowaniem. Staramy się zachęcić naszych uczniów do ćwiczeń logicznego myślenia, określania stosunków przestrzennych, współrzędnych, pracy z robotami. Wszystkie te działania są uwielbiane przez dzieci i młodzież, a co najważniejsze i angażują je maksymalnie. 

Nasz kolega Maciej Danieluk oraz Jakub Sacha opracowali genialny generator kart, który ułatwił nam wszystkim zabawę z kodowaniem. Generator pozwala na tworzenie zakodowanych rysunków, których następnie uczniowie mogą odczytywać kod. Niesamowicie ułatwia to też naszą pracę, ponieważ w kilka minut możemy stworzyć i zakodować wybrany obraz, wydrukować go, a generator automatycznie wygeneruje nam kod. Wystarczy dać dzieciom kod za pomocą którego stworzą obraz. 
udanej zabawy z kodowaniem! Po stworzeniu pracy drukuje się pusta karta z kodem oraz zakodowana karta.
Generator przeznaczony jest do pracy na komputerze, bo wtedy automatycznie po jego stworzeniu możemy wydrukować kartę, ale uczniowie mogą również kodować obrazki ba tablecie. Wtedy po stworzeniu pracy robimy screeny i zapisany obraz możemy przesłać na komputer i wydrukować. 

Generator kart do kodowania znajduje się TUTAJ
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz