SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

niedziela, 3 października 2021

Jesienne karty do gry z symbolami


Dobble, to jedna z ulubionych gier naszych uczniów. Dlatego wykorzystujemy ją do nauki, utrwalania różnych treści, ale także do niwelowania dysfunkcji i usprawniania deficytów. 
Przygotowałyśmy tym razem  podobną grę: jesienne, logopedyczne karty obrazkowe do usprawniania mowy  i rozwijania słownictwa.

Jak gramy w nasze karty?

Karty należy wydrukować i zalaminować. Rozdajemy karty między graczy, jedna zostaje w stole. Gracze muszą jak najszybciej pozbyć się kart, wskazując na wspólny symbol na swojej karcie z tą w stole, wymawiając nazwę symbolu głośno i układając swoją kartę z ostatnią położoną w stole.  W celu usprawniania mowy gramy nie na wyścigi, ale spokojnie, dokładnie wymawiając słowo zgodne z kartą w stole, poznając przy tym słowa charakterystyczne dla jesieni.

Karty możesz pobrać TUTAJ.

Gdzie wygenerować podobne własne, spersonalizowane karty?


Szukasz sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów, do których po wykupieniu będziesz miał dostęp przez pół roku.
Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.JEŚLI CHCESZ NAUCZYĆ SIĘ TWORZYĆ POMOCE DLA LOGOPEDY I WYKORZYSTYWAĆ NARZĘDZIA TIK W PRACY LOGOPEDY TO KONIECZNIE WYKUP NASZE SZKOLENIE.11 komentarzy: