SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

poniedziałek, 9 października 2017


Mapy myśli stają się coraz bardziej popularne, m.in. dzięki bezpłatnym narzędziom umożliwiającym ich tworzenie. Mapy myśli nie tylko motywują uczniów do pracy, ale również zmuszają do kreatywności i ułatwiają zapamiętanie wiadomości.
Szczególnie warto wykorzystywać te narzędzia, pracując z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, ponieważ mapowanie myśli pozwala na opracowanie wybranych zagadnień, znacznie ograniczając tekst na rzecz obrazu. Ponadto notatki stają się przejrzyste i uporządkowane. Jest to szczególnie ważne dla ucznia z zespołem Aspergera, z którym pracujemy od dwóch lat. Maciej bardzo lubi mapy myśli i tworzy je najczęściej na tablecie. Ostatnio, na lekcji języka polskiego, korzystał z bezpłatnej aplikacji Mindly, w której zapisał zapamiętane z poprzednich klas wiadomości na temat wiersza.


Mindly to intuicyjne i wygodne w obsłudze narzędzie. Minimalistyczny interfejs oraz prosta, kołowa grafika  sprawiają, że dziecko skupia się na zadaniu, nie rozprasza się.
Mapę zaczynamy tworzyć od umieszczonego w centrum ekranu koła, do którego dodajemy kolejne elementy. Każde z umieszczonych kół może mieć indywidualny kolor i treść. Gotową mapę można wysłać e-mailem, zapisać jako pdf lub HTML.
Aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemem Android w sklepie Google Play oraz  iOS na App Store.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz