SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

środa, 27 października 2021

Ozobotowe karty pracy na Helloween


Mały robot z dużym potencjałem - Ozobot. To narzędzie edukacyjne, które pozwala ćwiczyć wiele umiejętności. Bardzo je lubimy i często wykorzystujemy, ponieważ sprawdza się w nauczaniu dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Wprowadza je nie tylko w świat kodowania, ale również usprawnia grafomotorykę, pozwala ćwiczyć orientację przestrzenną , percepcję wzrokową, uczy logicznego myślenia. Za pomocą czterech kolorów, dzieci mogą zaprogramować robota i z wypiekami na twarzy śledzić jak się porusza. 

Ozoboty pojawiają się na lekcjach języka polskiego i historii, na zajęciach rewalidacyjnych i zajęciach komputerowych. Dzieci bardzo lubią ozobotowe zajęcia stąd często  tworzymy specjalnie karty, dzięki którym ćwiczą określone umiejętności. `Tym razem stworzyłyśmy karty nawiązujące do halloween, które wykorzystamy na zajęciach rewalidacyjnych. Sprawdzą się również na lekcji języka angielskiego do utrwalania słownictwa związanego z tym świętem.Pliki pobierzesz TUTAJ


Szukasz sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów, do których po wykupieniu będziesz miał dostęp przez pół roku.
Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.

3 komentarze:

 1. Czy można uzyskać hasło dostępu do powyższych materiałów?

  OdpowiedzUsuń
 2. Proszę o dostęp do wszystkich materiałów ulsi13@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://kowanowko-my.sharepoint.com/:f:/g/personal/jolantamajkowska_zss-kowanowko_edu_pl/ElXy8NrF9dNLpCoSvgCz7HIBb8T5x4N3MNfDWoPx0BZa7w?e=6alAHg

   Usuń