SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

środa, 22 listopada 2017

Dekorowanie choinki


Kto z nas nie lubi dekorować choinki? Myślimy, że nie ma takiej osoby, tym bardziej wśród dzieci. Dlatego warto ten fakt wykorzystać również edukacyjnie i terapeutycznie np. z wykorzystaniem aplikacji tabletowej. 

W proponowanej przez nas grze dziecko może  udekorować wirtualną  choinkę na Boże Narodzenie!
Wybiera rodzaj choinki, typ dekoracji świątecznej, konkretne ozdoby i zawiesza na choince. Wystarczy, że przeciągnie i upuści wybrane zabawki na drzewie. Do swojej pracy można dodać tekst, co jest dodatkowym walorem edukacyjnym. 

A jakie walory edukacyjne i terapeutyczne?

Ta gra rozwija wyobraźnię i kreatywność, a także pomaga usprawniać umiejętności motoryczne. Pomaga utrwalić słownictwo związane z Bożym Narodzeniem, uczy skupienia, koncentracji i wydłuża uwagę na wykonywanym zadaniu. Dzieci doskonalą umiejętność właściwego planowania rozmieszczenia ozdób na choince, doboru koloru i odpowiedniej wielkości elementów. Z pewnością doskonalą koordynację wzrokowo-ruchową i orientację przestrzenną. Efektem końcowym jest piękna choinka, o której dzieci mogą opowiedzieć, dokonać jej opisu, a następnie zapisując jako zdjęcie przesłać na komputer i wydrukować. Taka praca może być włożona do ranki i być wspaniałym prezentem dla najbliższej osoby.  Gra przeznaczona jest na urządzenia mobilne z systemem Android.
Świetna gra, która wprowadzi  dzieci w dobry nastrój Bożego Narodzenia!
Podobną grę można także pobrać na urządzenia z systemem iOS.


Grę na system Android zainstalujesz TUTAJ. 
Grę na system iOS zainstalujesz TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz