SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

wtorek, 28 listopada 2017

Międzyszkolne spotkanie greckich bogów

Metoda projektu jest jedną z najskuteczniejszych metod uczenia się, dlatego chcąc rozbudzić zainteresowania uczniów wierzeniami starożytnych Greków, zaplanowałyśmy projekt edukacyjny pt. ,,Mitologujemy”. 

Mitologiczne treści realizowane z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych pojawiły się na lekcjach języka polskiego, matematyki, zajęć komputerowych i historii. 

W działaniach projektowych udział wzięli uczniowie trzech szkół: Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Połajewie, Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku i JDS w Obornikach. Kulminacją działań projektowych była Uczta Bogów zorganizowana w obornickiej szkole.

Uczestnicy spotkania  przebrani za mitologicznych bohaterów, prezentowali mieszkańców Olimpu, opowiadali swoje historie oraz demonstrowali boskie atrybuty. Wszyscy bawili się wyśmienicie delektując się nektarem, ambrozją i innymi smakołykami godnymi olimpijskiej uczty.

Wszystkie zadania projektowe opisane zostały na blogu projektu. Tam również znaleźć można samouczki stworzone do aplikacji wykorzystanych w projekcie oraz karty pracy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz