SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

sobota, 11 listopada 2017

Jak stworzyć oś czasu?RWT Timeline to wszechstronne narzędzie, które pozwala na prezentowanie dowolnego pomysłu na osi czasu. Jak zatem wykorzystać tę aplikację w szkole? Na lekcji przyrody można dokumentować wzrost roślin, na lekcji historii umieszczać w czasie wydarzenia historyczne, na lekcji języka polskiego tworzyć plany wydarzeń, biogramy pisarzy, poetów czy postaci literackich, planować działania w projekcie.

Umieszczone na osi wydarzenia mogą zawierać daty, krótki opis i zdjęcie. Można dodać także dłuższą treść, która pojawi się  tylko po wydrukowaniu osi. Gotową pracę zapisuje się w formacie RWT (pozwala na edycję),  jpg lub wysyła się mailem jako plik pdf.

Timeline to świetne rozwiązanie dla szkół, które udostępniają swoim uczniom tablety, ponieważ umożliwia dodanie wielu kont użytkowników, co szczególnie przydaje się wtedy,  gdy na jednym tablecie pracuje kilku uczniów.


Aplikacja działa na platformie iOS i Android. Można ją pobrać ze Sklepu Play TUTAJ oraz z App Store TUTAJ

W projekcie Mitologujemy narzędzie to wykorzystamy omawiając Mit o Dedalu i Ikarze. Napiszemy w nim plan wydarzeń. Krótki tutorial, który nagrałyśmy dla nauczycieli i uczniów biorących udział
w projekcie, ułatwi pracę w tej aplikacji.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz