SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

środa, 8 listopada 2017


Quizy o Polsce
W okresie Święta Niepodległości nasi uczniowie wielozmysłowo poznają i utrwalają podstawowe informacje o Polsce. W związku z tym przygotowałyśmy dla nich interaktywne quizy o Polsce. Taka forma zajęć jest na pewno bardzo atrakcyjna i aktywizuje dzieci.
Jeden test wykonany jest w darmowych programie kahoot, a drugi na platformie Learningapps w formie popularnego programu milionerzy. 
Taka forma sprawdzenia i utrwalenia wiedzy sprawdzi się nie tyko na zajęciach edukacyjnych, ale przede wszystkim podczas zajęć rewalidacyjnych.  Dodatkowym atutem jest to, że możemy test - milionerzy przeprowadzić z użyciem tabletów, wystarczy zeskanować wygenerowany przez program kod QR. Po sczytaniu kodu dzieci przeniosą się bezpośrednio do zadania. Jeśli chodzi o program kahoot, to uczniowie mogą w powodzeniem wykorzystać swoje telefony komórkowe lub tablety. Test nauczyciel udostępnia na tablicy lub rzutniku. 


Quiz w programie Kahoot pobierzesz TUTAJ.
Uczniom należy dać kod z adresem strony www. kahoot. it.Zagraj w quiz o Polsce w programie Learningapps.2 komentarze:

  1. Jesteście cudowne - to już pewnie mantra... bo pewnie słyszycie to na okrągło :) Ale ja pozwalam sobie powtórzyć :) Inspirujecie, zachęcacie, uczycie - nieustannie się zachwycam.

    OdpowiedzUsuń