SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

sobota, 24 marca 2018

Ekspedycje w VR na zajęciach w szkoleJak skutecznie nauczać trudnych treści?  Jak zwiększyć zaangażowanie uczniów na zajęciach? Warto wykorzystać rozszerzoną rzeczywistość Virtual Reality  (VR). Na lekcji historii, dzięki aplikacji Google Expeditions oraz tekturowym goglom mogliśmy cofnąć się w czasie i przenieść  do okopów z czasów I wojny światowej. 
W jaki sposób? Wystarczyło uruchomić aplikację, żeby naszym oczom ukazał się wirtualny świat. To co widzieliśmy przez gogle, było bardzo rzeczywiste, mieliśmy wrażenie jakbyśmy patrzyli na coś, co znajduje się przed nami, gdy obracaliśmy się obraz podążał za naszym wzrokiem,  dawało to niezwykłe wrażenie patrzenia na prawdziwy świat. 

Aplikacja Expeditions działa na urządzeniach z systemem iOS i na urządzeniach z systemem Android. Pozwala nauczycielowi pełnić rolę przewodnik, który oprowadza swoich uczniów po ciekawych miejscach dzięki kolekcji obrazów 360 °, wskazując jednocześnie interesujące zabytki. Dzieci uruchomiają aplikację na swoich smartfonach podłączonych do  tej samej sieci, z której korzysta nauczyciel i dołączają do wybranej  ekspedycji. Telefon umieszczają w goglach i docierają do dowolnego miejsca na świecie.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz