SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

piątek, 28 września 2018

GRA LOGOPEDYCZNA LOTERYJKA OBRAZKOWA


Usprawnianie mowy dzieci, korygowanie wad wymowy to częste działania pedagoga specjalnego, ale przede wszystkim logopedów. Nie jest to proces łatwy, a dla dzieci bardzo żmudny i trudny. Dlatego warto proponować uczniom atrakcyjne i angażujące ćwiczenia, które zmotywują do częstych powtórzeń i  ćwiczeń. 


Z pewnością terapię logopedyczną umili dzieciom gra "Loteryjka obrazkowa". 

Gra logopedyczna ma na celu rozwój mowy dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w zakresie poprawnej wymowy głosek szeregu szumiącego sz-ż-cz-dż. Gra polega na odszukaniu na swojej planszy obrazka, którego nazwę po wylosowaniu z woreczka odczytuje osoba dorosła. Gracz, który odszuka właściwy obrazek i poprawnie wymówi jego nazwę, otrzymuje kartonik jako punkt. 
Podczas gry dzieci uczą się wymowy poprzez zabawę, a dodatkowo ćwiczą różnicowanie głosek, a dodatkowo spostrzeganie, pamięć wzrokową, słuchową i koncentrację uwagi, które są kluczowymi umiejętnościami w procesie nauki mówienia, czytania i pisania. Grę można wykorzystać do zabawy w domu z rodzicami, w szkole, w pracy terapeutycznej z logopedą. Od 5 latLiczba graczy: 1-4Zawartość: 8 dwustronnych plansz z obrazkami i wyrazami - 72 dwustronne kartoniki z obrazkami i nazwami. 
My grę wykorzystujemy na zajęciach rewalidacyjnych, ale także podczas terapii logopedycznej. 

Nasze propozycje modyfikacji gry:

- Karty można wykorzystać do utrwalenia alfabetu, wylosowane wyrazy dzieci najpierw poprawnie wypowiadają, a następnie układają według alfabetu.
- Do wylosowanych nazw uczniowie tworzą liczbę pojedynczą lub mnogą rzeczowników. 
- Starsi uczniowie odmieniają przez przypadki wylosowane i wymawiane słowa.
- Z wylosowanymi wyrazami należy ułożyć zdanie. 
- Uczniowie szukają skojarzeń do wylosowanego wyrazu. 

Grę można nabyć w sklepie Educarium TUTAJ
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz