SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

niedziela, 2 września 2018

PRZYBORY SZKOLNE- MEMORYPoczątek roku szkolnego to doskonały czas na utrwalenie, poszerzenia i wzbogacanie słownictwa związanego z przyborami szkolnymi.  My pedagodzy specjalni, musimy zawsze pamiętać, aby nasze edukacyjne działania były również spójne z terapią.
Stąd nasz pomysł na interaktywne memory, które pozwolą dzieciom nie tylko na zapamiętanie nazw podstawowych przedmiotów i przyborów szkolnych, ale także usprawnią percepcję wzrokową, koordynację wzrokowo-ruchową oraz poprawią skupianie uwagi i koncentrację.  Niezbędne będzie przy tym ćwiczeniu także logiczne myślenie. Jesteśmy  przekonane o tym, że te  atrakcyjne i ciekawe ćwiczenia zmotywują dzieci nie tyle do nauki co do zabawy.

W związku z tym proponujemy obrazkowe  interaktywne memory dla najmłodszych i tych uczniów, którzy nie potrafią czytać oraz memory mieszane dla dzieci, które odczytają proste słowa. 

Ćwiczenia te można rozwiązywać  bezpośrednio na blogu, na laptopie, czy komputerze ale także na mobilnych poprzez np. sczytanie kodu QR.


Szukasz sprawdzonych szkoleń?

Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów,  do których po wykupieniu 
będziesz miał dostęp przez pół roku.Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Zapraszamy także dyrektorów i wicedyrektorów do udziału w konferencji.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz