SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

wtorek, 16 października 2018

PRZYGODA Z KODOWANIEM


Ostatnim naszym nabytkiem-pomocą, która świetnie sprawdza się w nauce programowania jest pakiet, gra zakupiona w sklepie educarium.

Czy do kodowania potrzebny jest komputer? Czym jest kodowanie? Czym jest algorytm? W zabawowej formie dzieci znajdą odpowiedzi na te wszystkie pytania. Za pomocą kolorowych kart kodują aktywność ruchową dla kolegi jako sekwencję kierunku i rodzaju ruchu. Zabawa rozwija współpracę, dużą motorykę i orientację kierunkową. A przy okazji jest doskonałym wprowadzeniem do kodowania. Gra zawiera 50 kolorowych elementów z pianki, kolorową instrukcję z przykładami labiryntów. Polecamy, bo naszym zdaniem daje wieloraką  możliwość jej zastosowania. Począwszy od nauki tworzenia prostych skryptów, po skomplikowane gry ruchowe.
 My z uczniami ułożyliśmy proste labirynty, trasy z zdaniami, gdzie uczniowie przemieszczali się po klockach tyle miejsc ile wyrzucili kostką. W momencie kiedy stanęli na pole np. ze strzałką w lewo musieli wrócić do początku trasy.
Uczniowie uczyli się tworzyć proste kody i skracać dłuższe skrypty. Dla starszych uczniów polecamy zabawę z warunkami, gdzie np. dzieci poruszają się o tyle pól ile wskaże skrypt oraz warunek np. kierunkowy czy ilościowy.

Kolorowe klocki bardzo fajnie sprawdzą się także w doskonaleniu stosunków przestrzennych, kierunków i kolorów. 

Zestaw do nauki programowania, ale także do zabaw logicznych znajdziesz TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz