SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

wtorek, 19 lutego 2019

GENERATORNIA- ZEGARY GENERATOR KART PRACY


Uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną mają ogromne problemy z opanowaniem umiejętności odczytywania godzin na tradycyjnym, analogowym zegarze oraz z obliczeniami zegarowymi. Mimo, że utrwalamy te umiejętności na wiele sposób i przy każdej nadarzającej się okazji nie każdy uczeń jest w stanie opanować w zadawalającym stopniu tę umiejętność.

Polecamy interaktywne zegary, które świetnie sprawdzą się na aktywnej tablicy, czy tablecie. Gdzie z nich skorzystać opisałyśmy w tym poście: ZEGARY NA TABLICE.

Warto także skorzystać z tradycyjnych form pracy wykorzystując spersonalizowane karty pracy, z tarczami zegarowymi. Tarcze możemy wygenerować na dwa sposoby. W jednym z nich to uczniowie będą musili dorysować we właściwych miejscach wskazówki, które wskażą godzinę, a w innym przypadku odczytać godzinę na tarczy i zapisać ją poniżej.
Gdzie takie karty za pomocą kilku kliknięć można wygenerować, lub edytować i pobrać.Jak z niego korzystać? Po pierwsze należy wybrać ilość tarcz na jednej karcie, następnie wybrać czy mają to być tarcze ze wskazówkami czy bez. Możemy samodzielnie ustalić przyrost godzin na zegarze. Jednorazowo mamy możliwość wygenerować aż 50 różnych kart pracy z kluczami odpowiedzi i jeśli zaznaczymy taką opcję. Jest to baza gotowych wygenerowanych kart pracy z zegarami.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz