SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

wtorek, 17 marca 2020

Wirtualna lekcja w muzeum

Czy można zwiedzać muzea bez wychodzenie z domu? Oczywiście, że TAK! Wystarczy wejść na stronę Google Art&Culture i przeglądać zbiory największych światowych galerii. 

Na platformie mamy też możliwość wirtualnych spacerów, które udostępnia wiele kolekcji. Chodząc po muzealnych korytarzach użytkownik zobaczy nie tylko dzieła sztuki zawieszone na ścianie galerii, ale również wyświetli dodatkowe informacje o poszczególnych obrazach.  Po kliknięciu na notkę, uruchomi się strona  z większą ilością informacji. 

W Google Art&Culture znajdziemy również polskie muzea, które możemy wirtualnie zwiedzić. Są to m.in. Muzeum w Willanowie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowe w Warszawie czy  Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Google Art&Culture to także świetna strona do zaplanowania zdalnych zajęć z uczniami. Poniżej udostępniamy lekcję, podczas której uczniowie odwiedzili Muzeum d"Orsay, wybrali i opisali obraz, który szczególnie ich zainteresował. Aby ułatwić dzieciom zadanie opracowałyśmy szablon w Prezentacjach Google, który udostępniłyśmy w Classroom.

Przygotowane zajęcia.

O tym, jak tworzyć szablony w Prezentacjach Google przeczytasz TUTAJ.

2 komentarze: