SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

niedziela, 7 kwietnia 2019

Elektroniczna książeczka

Jak zmotywować dziecko do pisania? Jak przekonać niechętnych uczniów do twórczej aktywności? Jest na to sposób... Aplikacja  WriteReader.  To bezpłatne narzędzie sprawi, że nasi uczniowie napiszą swoje pierwsze, interaktywne książeczki.
Aplikacja jest łatwa w użyciu, ma przyjazny interfejs i można w niej tworzyć niegraniczoną liczbę  e-booków. Niewątpliwym atutem tego programu jest możliwość tworzenia  klas.  Uczniowie do logowania używają nazwy stworzonej przez nauczyciela i kodu kasy.

Jak zatem stworzyć pierwszą opowieść?
Zaczynamy od strony tytułowej, dodajemy kolorowe tło, obraz oraz wpisujemy tytuł książki i autora. 


Następnie generujemy kolejne strony opowiadania z tekstem wpisanym przez ucznia oraz ilustracjami lub zdjęciami, które można dodać z bazy aplikacji, wyszukać w internecie lub zaimportować z komputera. 


Ponadto  nauczyciele mogą przekazywać uczniom informację zwrotną, pisząc poprawki bezpośrednio pod tekstem dziecka.  Program umożliwia również dodawanie narracji głosowej, którą można w dowolnym momencie odtworzyć. Książki uczniów są przechowywane na klasowej półce. Gotową pracę można wydrukować, zapisać w formacie pdf  lub udostępnić za pomocą linku.
Warto tworzyć elektroniczne książeczki nie tylko na lekcjach języka polskiego, ponieważ dzięki tej aplikacji w atrakcyjny i angażujący sposób doskonalimy u uczniów szkoły podstawowej umiejetność pisania i czytania. 

Nasze pomysły na wykorzystanie aplikacji:
  • napisane własnej baśni (utrwalenie cech baśni),
  • opowiadanie na wybrany temat,
  • wyjaśnienie matematycznych reguł,
  • opisanie historycznych postaci i wydarzeń,
  • wyjaśnienie zjawisk  przyrodniczych.
Adres strony internetowej: https://www.writereader.com
Aplikacja na iPady jest dostępna TUTAJ
Rozszerzenie Chrome ściągniesz TUTAJ


2 komentarze:

  1. swiwtne to, ale nie mogę dojść jak zalozyc kod klasy

    OdpowiedzUsuń