SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

czwartek, 2 maja 2019

Państwa i stolice UE - spinner


Spinnery, to jedna z ulubionych zabawek dzieci. Wskazuje się na wiele pozytywnych oddziaływań, które niosą za sobą zabawy spinnerem. Bez wątpienia możemy zaliczyć do nich relaksację, ćwiczenia w skupianiu uwagi, ćwiczenia koncentracji, koordynacji wzrokowo-ruchowej ale także usprawnianie manualne i motoryczne.
Spinnery uatrakcyjniają zabawę, a co najważniejsze naukę, motywując do zdobywania nowej wiedzy.
My tym razem proponujemy zastosowanie spinnerów w realizacji zagadnień dotyczących Unii Europejskiej. Stworzone przez nas  karty pracy dotyczą ćwiczeń w rozpoznawaniu flag UE. Ponadto podczas tej spinnerowej gry uczniowie ćwiczą zapamiętywanie nazw członkowskich państw UE, ich stolic, języka urzędowego i waluty. Spinner może być tutaj pretekstem do poszukiwania tych informacji w Internecie czy innych źródłach.

Zasady gry- zastosowanie karty pracy ze spinnerem.
Uczniowie dobrani w pary  uruchamiają spinner, który ma zaznaczone jedno ramię na planszy z flagami. Wskazują jakiego to państwa jest flaga. Odszukują ją w tabeli i starają się uzupełnić pozostałe informacje dotyczące tego państwa.
Wskazana jest możliwość korzystania przez uczniów z atlasów geograficznych, aplikacji czy innych źródeł pozyskiwania informacji. Dzieci losują flagi naprzemiennie. Uzupełniają tabelkę swoim kolorem, aby na końcu gry móc ocenić skuteczność. 

Plansza z podwójnymi spinnerami pobierz TUTAJ

Inne materiały dotyczące Unii pozyskacie Państwo na naszej stronie poświęconej tej tematyce TUTAJ.


Plansza spinner nr 2 pobierz TUTAJ


Plansza spinner nr 3 pobierz TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz