SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

poniedziałek, 20 maja 2019

Easynotecards - fiszki, quizy, bingo i dobieranie w pary


Fiszki to doskonały sposób na naukę języków obcych, ale czy tylko języków obcych? Otóż nie… Technologia, z której korzysta coraz więcej nauczycieli umożliwia m.in. tworzenie elektronicznych fiszek, które mogą być doskonałą pomocą dydaktyczną do opanowania i utrwalenia nowych wiadomości na każdym przedmiocie. 

Jedną z platform, która umożliwia nam tworzenie elektronicznych fiszek jest Easy Notecards. Niewątpliwym atutem takiego rozwiązania jest to, że karty nigdy się nie zgubią, nie zabrudzą ani nie zniszczą, ponieważ są zapisane na koncie użytkownika.  Ta bezpłatna usługa, pozwala w łatwy i szybki sposób stworzyć zestaw kart, które można będzie udostępniać uczniom. Również sami uczniowie mogą takie zestawy generować. W jaki sposób? 
Wystarczy wejść na stronę https://www.easynotecards.com/index i utworzyć konto wpisując nazwę użytkownika, hasło oraz adres e-mail. Aplikacja oferuje gotowe zestawy, ale można też stworzyć własne zasoby. Strona ta pozwala również na udostępnianie gotowych fiszek uczniom oraz rodzicom, którzy mogą w domu wydrukować zasoby, z których na lekcji korzystał nauczyciel. 
Dostępnie gry i testy ułatwiają dodatkowo efektywność zapamiętywania.
Fiszki - posiadają dwie strony, z których pierwsza jest widoczna od razu, a druga dopiero po kliknięci. Na karcie można wpisać tekst , można też wykorzystać plik graficzny, tworząc np. karty, na których z jednej strony będzie np. ilustracja, mapa, zdjęcie, a z drugiej strony objaśnienie tekstowe.
Quiz - wykorzystuje hasła z zestawu, należy zaznaczyć poprawne objaśnienie do danego hasła.

Matching - łączenie pasujących do siebie kart w pary, w rezultacie czego znikają one z naszej tablicy. Po zakończeniu gry generowany jest ranking najlepszych graczy.
BINGO - stworzone z kart znajdujących się w zestawie. W tę edukacyjną grę można grać samemu jak też z innymi osobami. Aplikacja wyświetla podsumowanie gry po jej zakończeniu. To podsumowanie pokazuje elementy, które użytkownik wskazał poprawnie, niepoprawnie i pominął. Informacje te pomagają określić, jaki materiał dziecko musi jeszcze powtórzyć. Print - drukowanie zestawu fiszek. 
Nauczyciel zestawy fiszek może przypisać do wybranej klasy, którą stworzył w zakładce My Classes.

Do klasy uczniowie mogą dołączyć za pomocą kodu klasy  lub wygenerowanego linku.

Pomysły na wykorzystanie aplikiacji:
historia- stworzenie fiszki dotyczących postaci historycznych i dat,
język polski -wygenerowanie kart ze środkami stylistycznymi, częściami mowy, bohaterami lektur,
geografia - położenie państw na mapie, planety, strefy krajobrazowe,
matematyka - wzory geometryczne, ułamki, tabliczka mnożenia.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz