SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

piątek, 17 maja 2019

Jak usunąć tło z grafiki?


My, nauczyciele bardzo często przygotowujemy własne materiały edukacyjne, karty pracy, prezentacje czy plakaty, które w znaczący sposób urozmaicają i uatrakcyjniają nasze zajęcia. Niezbędne są na pliki graficzne, które poszukujemy na portalach, które udostępniają nam obrazy na wolnych licencjach, dzięki czemu nie naruszamy praw autorskich. My najczęściej korzystamy ze strony www.pixabay.com. 

Zamieszczone tam zdjęcia, grafika wektorowa czy ikony możemy wykorzystywać nawet w celach komercyjnych bez opisywania autorstwa. Nie zawsze jednak znajdujemy pliki bez tła, czy tak zwaną grafikę wektorową, która niezbędna jest nam do tego, aby zamieścić na ciemnych tłach w prezentacjach. Przychodzą nam, wtedy z pomocą darmowe, on-linowe narzędzia, które pozwalają na błyskawiczną zamianę plików jpg na png i pozbycie się tła ze naszego zdjęcia. 
Jednym z ulubionych i najczęściej wykorzystywanym przez nas narzędziem jest konwerter plików jpg na png, czyli FREE ONLINE IMAGE EDITOR.

JAK Z NIEGO SKORZYSTAĆ?

Należy wejść na stronę http://www.online-image-editor.com/, następnie dodać zdjęcie, z którego chcemy usunąć tło. Po załadowaniu tego pliku klikamy w przycisk upload. Wybieramy format do którego ma być przekonwertowane zdjęcie. Mamy d wyboru png, gif oraz bmp. Następnie ustalamy jakość pliku za pomocą suwaka procentowego i ładujemy ustawienia. 


Po załadowaniu zdjęcia, klikamy na przycisk na górnym pasku narzędzi wizard i transparency. Ustawiamy jakość naszego zdjęcia i lewym przyciskiem myszy klikamy w tło, które ma zniknąć.Tym sposobem nasze tło ze zdjęcia zostanie usunięte. Taki plik możemy zapisać na swoim komputerze .

Inne narzędzie, które wykorzystujemy  do usuwania tła w naszej pracy, opisałyśmy TUTAJ.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz