SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

poniedziałek, 13 maja 2019

Anchor - podcasty w uczniowskich projektach.


Nowoczesne technologie coraz śmielej wkraczają do szkół. Warto korzystać z bogactwa rozwiązań, które nam oferują i proponować uczniom aktywności zwiększą zaangażowanie i umożliwiające  przyswajanie  wiedzy  w działaniu.
Planując pracę na zajęciach w szkole warto pomyśleć o projektach, aktywnościach wykorzystujących podcasty, Co to jest podcasting? Podcasty to pliki audio publikowane online, które można pobrać i słuchać na prawie każdym urządzeniu. Podcasty mogą być również tworzone przez uczniów. Nie wymagają zaawansowanych, płatnych aplikacji. Niepotrzebny jest skomplikowany sprzęt, wystarczy uczniowski smartfon lub tablet. Ponadto tworzenie podcastów uczy krytycznego myślenia, wyszukiwania i selekcji  informacji, publicznej prezentacji, umiejętności rozmowy i komunikowania się. Od czego zatem zacząć swoją przygodę z podcastingiem? Na początek warto wybrać temat, w którym pojawią się podcasty. Nasi uczniowie z kasy czwartej tworzą podcasty, nagrywając fragmenty ulubionych lektur, natomiast młodzi ludzie z klasy siódmej przygotowują nagrania o częściach mowy. Dzieci korzystają z intuicyjnej i bezpłatnej aplikacji Anchor, która dostępna jest na App Store , Sklepie Play oraz w przeglądarce internetowej www.anchor.fm Nagranie podcastu jest banalnie proste, możemy je edytować za pomocą prostych narzędzi, istnieje również możliwość  dodania muzyki w tle.
Podcasting jest więc nieszablonowym sposobem na twórczą aktywność uczniów oraz metodą na skuteczna naukę również tych dzieci, które mają trudności z czytaniem.Aplikację Anchor w Sklepie Play pobierzesz TUTAJ
Aplikację Anchor na App Store pobierzesz TUTAJ


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz