SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

piątek, 9 sierpnia 2019

"Słowomania"- aplikacja


Poszerzanie i wzbogacanie słownictwa dziecko,  to jedno z podstawowych zadań nauczyciela, ale także rodzica. Istnieje wiele sposób na to, aby zachęcić dzieci do poznawania słów, ich rozumienia, ale także utrwalania ich pisowni. Jedną z nich są ćwiczenia i zabawy z wykorzystaniem tabletów.


Dlatego spodoba Ci się  nowa gra krzyżówkowa - Słowomania!
Ta gra łączy najlepsze cechy zarówno gier typu mistrz słowa (układanka, piknik) jak i klasycznych papierowych - to z pewnością najlepsze krzyżówki po polsku.

Każde słowo na planszy tworzy krzyż z innym wyrazem - dzięki temu odnajdziesz właściwe słowo spośród liter ułożonych w okrąg literek. Przeciągając pomiędzy literami tworzysz słowa i układasz je na planszy tak aby utworzyły krzyż z już istniejącymi wyrazami w krzyżówce. Krzyżówka będzie kompletna wtedy gdy każde słowo będzie odpowiednie.

Dla każdego słowa istnieją słowne podpowiedzi - zagadki, jak w prawdziwej krzyżówce. Poczuj się jak mistrz i pokaż wszystkim, że takie łamigłówki, jakie oferuje nasza gra krzyżówkowa nie stanowią dla Ciebie wyzwania

Aby nie było zbyt prosto, co jakiś czas na gracza czeka kolejna gra słowna: wykreślanka (zakreślanka). Jej zasady są proste - krzyżówka zawiera słowa które ukryte zostały w sąsiedztwie przypadkowych liter - musisz je znaleźć w wykreślance przed upływem czasu i ułożyć w krzyż na planszy - w przeciwnym wypadku definitywnie nie zdążysz, układanka zniknie i będziesz musiał pójść na piknik obchodząc się smakiem wygranej - a wszystkiemu będzie winna ta gra słowna. Staw czoła, przechodź kolejne plansze i nie pozwól, aby pokonała Cię gra krzyżówkowa! Jeśli szukasz Words of Wonders po polsku lub Word link pl trafiłeś idealnie.

Aplikację na urządzenia z systemem Android pobierz TUTAJ
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz