SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

środa, 7 sierpnia 2019

Jak podzielić klasę na grupy?


Praca w grupach jest jedną z najpopularniejszych metod aktywizujących. Jak zatem podzielić uczniów na grupy, aby nie zajęło nam to zbyt dużo czasu i nie prowokowało niepotrzebnych dyskusji wśród uczniów? Jest na to sposób.
Generator Flipty, wykorzystujący Arkusze Google. Z łatwością utworzysz w nim grupy oraz wygenerujesz koło fortuny, dzięki któremu wylosujesz ucznia do odpowiedzi, powtórzysz wiadomości z ostatnich lekcji, wylosujesz zadanie do wykonania. Jak  stworzyć takie narzędzie? 
Wystarczy wejść na stronę z arkuszami Flippty http://flippity.net/ i wybrać Random Name Picker Template. 
Następnie wybrać przycisk Szablon i wykonać kopię Arkusza Google.

Edytować arkusz i dodać imiona  uczniów.


Zmienić nazwę arkusza, wpisać nazwę  kasy.


Wybrać Plik -> Opublikuj w internecie ->Opublikuj


Skopiować wygenerowany link i wkleić w pasek przeglądarki.

Wybrać przycisk Get the Link Here


W górnej części okna znajduję się kilka zakładek, które pozwalają wykorzystać to narzędzie na kilka sposobów. Zakładka druga i trzecia pozwala na przegląd uczniów w klasie, natomiast koleje tworzą różne konfiguracje grup. Klikając skrzyżowane strzałki można zmienić skład zespołów.


Arkusze klas można dodać do zakładki Ulubione w przeglądarce i mieć je zawsze pod ręką.
Zachęcamy do korzystania z pozostałych arkuszy Flippity, ponieważ te proste i intuicyjne szablony ułatwią pracę każdemu nauczycielowi.


2 komentarze:

  1. Ogólnie znam te narzędzia, zawsze wpisuje na piechotę imiona w koło. Aż sprawdzę czy to zadziała. Jestem ciekawa ibiore się do działania. Zawsze Wam kibicuję... Pozdrawiam serdecznie i wakacyjnie��❤️

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń