SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

niedziela, 25 sierpnia 2019

Pierwsza lekcja z nową klasą

Trudno uwierzyć, że wakacje powoli dobiegają końca. Niedługo wrócimy do szkoły, czas więc zaplanować pierwsze zajęcia  tak, aby zaintrygować  swoich uczniów i zaangażować ich w 100%. 

Dzieci uwielbiają technologię, dlatego dobrym pomysłem na pierwszą lekcję w nowej klasie, będzie stworzenie wirtualnych, spersonalizowanych  kart na stronie  BigHugeLabs. Narzędzie to pozwala tworzyć cyfrowych treści z obrazów i tekstu. Wystarczy dodać swoje zdjęcie, wpisać imię i najważniejsze informacje o sobie, Można również dodać ikonki, które będą nawiązywały do tego, czym się interesujemy. 


Karty pobieramy w formacie jpg lub wysyłamy mailem z wygenerowanym linkiem. Cyfrowe wizytówki można umieścić na Padlecie               i udostępnić klasie. Dzięki takiej galerii, dzieci będą mogły się lepiej poznać. 
Z BigHugeLabs można również stworzyć karty bohaterom omawianych lektur, na lekcji historii karty znanych postaciach historycznych, na geografii karty ciekawych miejsc.
Narzędzie to nie wymaga logowania, jeżeli jednak zdecydujemy się założyć konto, będziemy mieli dostęp do stworzonych materiałów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz