SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

wtorek, 21 stycznia 2020

COGGLE- MAPY MYŚLI


Mapa myśli to bardzo popularny sposób zapisywania informacji, pomagający rozłożyć dane na czynniki pierwsze oraz – podobno – aktywować synergiczną współpracę obu półkul mózgowych. W tworzeniu takich nietypowych „grafów” pomaga właśnie serwis Coggle.


Po zalogowaniu się i wypełnieniu krótkiej ankiety przechodzimy wprost do kreatora. Pozostaje już tylko stworzyć nasze drzewo myśli, samotnie lub wraz z zapraszanymi współpracownikami.
Obsługa Coggle jest prosta, a wszystkie potrzebne informacje wyświetla menu pomocy w rogu ekranu. Tworząc kolejne rozgałęzienia możemy je powiększać i zmniejszać, symbolizując ich znaczenie. Są też podstawowe opcje edycji, w postaci pogrubienia i pochylenia tekstu. Do haseł możemy dodać grafikę lub dołączyć plik.

W dowolnej chwili możemy przejść na pełny ekran, by zaprezentować stworzoną mapę, podzielić się odnośnikiem lub po prostu zapisać ją na dysk, w formacie PDF lub PNG, ale także jako .mm, do zastosowania w programie FreeMind. Podstawowe funkcje serwisu dostępne są za darmo.
Coggle to idealne narzędzie dla zwolenników konceptu map myśli, z wszystkimi potrzebnymi opcjami zebranymi w przejrzystym edytorze.

Narzędzie idealnie sprawdzi się w pracy z uczniami z SPE, którzy mają problemy z  przyswojeniem dużej ilości tekstu. Zapisywanie notatek w taki, hasłowy sposób z pewnością ułatwi naszym uczniom ich zapamiętywanie.

My to narzędzie wykorzystałyśmy w ramach działań projektowych, podczas których uczniowie klasy 7 stworzyli mapę myśli dotyczącą lasów deszczowych. W ten kreatywny sposób odpowiedzieli na pytanie  po co potrzebne są nam lasy deszczowe.
Mapę możemy pobrać w formacie pdf, jpg lub udostępnić za pomocą linku.
Mapy zapisują się automatycznie i w każdej chwili można je edytować

Aplikacja Coggle znajduje się TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz