SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

poniedziałek, 6 stycznia 2020

MIESIĄCE- ETYKIETY GENERATOR


Coraz bardziej popularne stają się strony, na których bezpłatnie, szybko i w miarę intuicyjnie możemy tworzyć własne karty pracy, materiały dydaktyczne.

W naszym cyklu blogowym GENERATORNIA- proponujemy Państwu stronę, na której w kilka minut stworzycie fiszki lub etykiety, karty wyrazowe oraz liczbowe. 

Do czego służą fiszki?

Fiszki nie tylko uczą słów poprzez ich tłumaczenie (np. dog – pies), ale również wykorzystują obrazy i potencjał wizualizacji. Dzięki temu skojarzysz słówko dog np. z ulubioną rasą psa. W ten sposób nauczysz się myśleć w danym języku i nie będziesz tracić czasu na przywoływanie słówek w głowie. Fiszki najczęściej są dwustronne, ale mogą być jednostronnie drukowane, a zadaniem uczniów jest uzupełnienie drugiej strony. Np. dziecko może zapisać wyraz w innym języku, może zapisać objaśnienie czy znaczenie hasła. Ucząc się tabliczki mnożenia do konkretnego wyniku można zapisać działanie, czyli iloczyn liczb. Utrwalając liczby parzyste i nieparzyste, albo cyfry rzymskie, możemy wykorzystać w ten sposób generowane karty-fiszki. W naszej  specjalnej szkolnej praktyce fiszki możemy wykorzystać także do nauki liter, cyfr, liczb, czy np. nauki czytania globalnego.
My tym razem proponujemy wykorzystanie generatorów do stworzenia etykiet do ćwiczeń związanych z nazwami miesięcy i ich rzymskimi odpowiednikami. 

Gdzie można wygenerować takie karty?

Fiszki liczbowe TUTAJ

Gotowy szablon kart edytujemy, wpisujemy swój zakres liczbowy, możemy zmienić styl kart i czcionkę. Generujemy kartę pracy i ją drukujemy.

Fiszki wyrazowe TUTAJ

Gotowy szablon kart edytujemy, wpisujemy swoje słowa w zakładce utwórz nową listę słów, możemy zmienić styl kart i czcionkę. Generujemy kartę pracy i ją drukujemy
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz