Nauka określania czasu to jedno z podstawowych wyzwań edukacyjnych na wczesnym etapie nauczania. Dzięki rozwojowi technologii mamy dostęp do różnorodnych darmowych zasobów online, które mogą sprawić, że nauka będzie skuteczna, jak i przyjemnym.
Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych aplikacji i generatorów, które mogą pomóc uczniom opanować umiejętność odczytywania godzin.
Zegar edukacyjny
Teaching Clock to proste i wszechstronne narzędzie, które pomaga dzieciom w nauce odczytywania czasu na zegarach analogowych i cyfrowych. Idealnie sprawdza się w pracy z uczniami w edukacji wczesnoszkolnej.
Co oferuje Teaching Clock?
- Zegar analogowy pozwala zobaczyć, jak poruszają się wskazówki godzinowe i minutowe.
- Zegar cyfrowy można ustawić w formacie 12- lub 24-godzinnym.
- Możliwość wyświetlania aktualnej godziny, losowego czasu lub dowolnie ustawionego czasu.
Toy theater
Prosta i darmowa gra do nauki odczytywania czasu. Dzieci wybierają odpowiedź spośród kilku opcji, zgadując czas na zegarze analogowym. Za poprawną odpowiedź zdobywają 10 punktów, a za błędną tracą tyle samo. To świetny sposób na połączenie nauki z zabawą, który sprawi, że odczytywanie czasu stanie się przyjemnością!
Mr. Nussbaum
Na tej stronie znajdziesz wiele interaktywnych ćwiczeń o różnym poziomie trudności. Szczególnie polecamy zadanie, w którym dzieci uczą się odczytywać czas z dokładnością do kwadransa. Uczniowie widzą cztery tarcze zegarów analogowych i wybierają tę, która pokazuje wskazany czas.
Mathsframe
Gra oferuje różne poziomy trudności. Dodatkowo można wybrać opcję zegara 24-godzinnego i sprawdzić, ile poprawnych odpowiedzi uda się udzielić w określonym czasie. Gra działa na tabletach i komputerach, więc można grać na róznych urządzeniach.
Link do gry -> kliknij tutaj
RoomRecess
Kolejna gra, w której zegar odgrywa główną rolę, oferuje różnorodne formy zabawy, które pomagają dzieciom w nauce odczytywania czasu. Dzięki różnym trybom gry, uczniowie mogą ćwiczyć rozpoznawanie godzin, minut, a także przeliczać czas w różnych kontekstach, co sprawia, że nauka staje się interesująca i angażująca.
Math Learning Center
Math Clock to narzędzie, które pomaga uczniom lepiej radzić sobie z odczytywaniem czasu. Dzieci korzystają z zegarów analogowych, których wskazówki mogą się swobodnie poruszać, by nauczyć się odczytywać godziny. Gra pozwala również rozwiązywać zadania związane z upływem czasu.
Visnos
Platforma oferuje możliwość losowania konkretnych godzin, które uczeń ustawia za pomocą wskazówek, każdorazowo dziecko widzi elektroniczny zapis wskazanej godziny. Można także ustawić tarczę zegara, wskazującą realny czas.
GENERATORY KART PRACY
Aby skorzystać z generatora, należy najpierw wybrać liczbę tarcz na jednej karcie, a następnie zdecydować, czy mają to być tarcze ze wskazówkami, czy bez. Można także ustalić przyrost godzin na zegarze. Istnieje możliwość wygenerowania aż 50 różnych kart pracy z kluczami odpowiedzi, jeśli zaznaczymy tę opcję.
EduZabawy
Na stronie dostępny jest zestaw generatorów zegarów, które umożliwiają nauczycielom i uczniom tworzenie różnorodnych kart pracy związanych z nauką odczytywania czasu.
WorksheetWorks
Kolejny zestaw generatorów, które można dostosować do konkretnej klasy.
SenTeacher
Na stronie znajdziesz:
- plakat z zegarem do wydrukowania
- gra bingo
- karty z tarczami zegarów i zegarów cyfrowych, które będą doskonałym materiałem do gier pamięciowych, karcianych i innych aktywności edukacyjnych.
Podsumowując nasz przegląd stron z zegarami, mamy do dyspozycji wiele kreatywnych i efektywnych narzędzi, które pomagają dzieciom w nauce odczytywania czasu. Dzięki różnorodnym grom, ćwiczeniom i interaktywnym zegarom uczniowie mogą w łatwy sposób przyswajać tę umiejętność, bawiąc się jednocześnie. Niezależnie od tego, czy pracujecie z zegarami analogowymi, cyfrowymi, czy uczniowie ćwiczą na zegarach wirtualnych, te zasoby z pewnością urozmaicą lekcje i sprawią, że nauka czasu stanie się jeszcze bardziej interesująca i angażująca.
Zima już zagościła na dobre!
Za chwilę, w wybranych województwach rozpoczną się ferie.
Przydatne okazać się mogą karty pracy i ćwiczenia, które przygotowałyśmy.
Dostępne są na naszej platformie:
Opracowałyśmy również pakiet 15 kart pracy do wykorzystania podczas zajęć dydaktycznych, zajęć rewalidacyjnych i zajęć z PPP dla uczniów klas 1-3 i 4-8.
Pakiet kart dla klas 1-3 kupisz TUTAJ
Pakiet kart dla 4-8 kupisz TUTAJ
Opracowałyśmy pakiet 24 kart pracy do wykorzystania podczas zajęć z wychowawcą oraz podczas zajęć rewalidacyjnych i w ramach zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno- społeczne.
Pakiet kart zamówisz TUTAJ
Na prośbę Państwa przygotowałyśmy teczkę do pracy z uczniem z niepełnosprawnością intelektualną.
Co zawiera nasza teczka?
ZAWARTOŚĆ TECZKI: 1.Specyfika i charakterystyka funkcjonowania uczniów z lekką niepełnosprawnością intelektualną. 2.Organizacja pracy z uczniem z z lekką niepełnosprawnością intelektualną. 3.Dostosowanie wymagań edukacyjnych. 4.WOPFU. 5.IPET. 6.Program zajęć rewalidacyjnych. 7.Program zajęć korekcyjno-kompensacyjnych. 8.Program zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne 9.Przykładowe aktywności i ćwiczenia do pracy z uczniem. 10.Karty pracy.
Ilość stron: 196. E-book w formacie PDF
KOMPLEKSOWA POMOC W PRACY Z UCZNIEM Z UMIARKOWANĄ I ZNACZNĄ NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ
Jeżeli prowadzisz zajęcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej, skorzystaj z kompleksowego wsparcia w postaci:
- programu zajęć,
- przykładowych wpisów do dziennika,
- przykładowych ćwiczeń,
- oceny efektywności,
- gotowych zadań.
Jeżeli prowadzisz zajęcia rewalidacyjne skorzystaj z kompleksowego wsparcia w postaci:
- programu zajęć,
- przykładowych wpisów do dziennika,
- przykładowych ćwiczeń,
- oceny efektywności,
- gotowych zadań.
W ofercie mamy również teczki pedagoga specjalnego, zawierające niezbędną dokumentację do edycji oraz wskazówki, materiały i porady.
Dla nauczycieli współorganizujących kształcenie niezbędna dokumentację wraz z materiałami do pracy zawiera TECZKA NAUCZYCIELA WSPÓŁORGANIZUJĄCE.
Od wielu lat jesteśmy ekspertkami do spraw awansu zawodowego, swoją praktyczną wiedzę wykorzystałyśmy w publikacjach będących kompleksowym wsparciem dla nauczycieli na ścieżce awansu zawodowego. Zawierają one niezbędne informacje wraz z dokumentacją do edycji.
Szkolenia Rad Pedagogicznych TUTAJ
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz