SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

czwartek, 30 stycznia 2020

Projekt "Na logikę...czyli wstęp do nauki programowania"


Nasz projekt dotyczący rozwijania logicznego myślenia, doskonalenia orientacji przestrzennej oraz rozwijania umiejętności matematycznych, które z pewnością wpłyną na podniesienie kompetencji cyfrowych związanych z nauką kodowania rozwija się wspaniale. 


Projekt realizujemy dwutorowo, ponieważ został on zgłoszony przez nas do ogólnopolskiego programu eTwinning i z powodzeniem realizujemy go z uczniami z całej Polski. Biorą w nim udział zarówno uczniowie z lekką niepełnosprawnością jak i umiarkowaną i znaczną niepełnosprawnością intelektualną. Na równi współpracują z koleżankami i kolegami ze szkół ogólnodostępnych. 

Równocześnie realizujemy projekt edukacyjny pt. "Na logikę...", z klasą 6 i 7 dla uczniów Specjalnej Szkoły Podstawowej dla uczniów z lekką niepełnosprawnością intelektualną. Na jego realizację otrzymaliśmy grant w kwocie 3.500 zł w ramach konkursu "Edukacja -Inspiracja" programu Szkoły z klasą. Dzięki wygranej i otrzymanej w jej wyniku kwocie, mogliśmy zakupić sprzęt, gry, materiały edukacyjne, które pomogą nam ten projekt zrealizować. To ogromna pomoc i wsparcie naszych działań. Uczniowie bardzo aktywnie realizują projekt i z pełnym entuzjazmem wykonują zadania.Udało się nam już przygotować kilka gier i zabaw na macie edukacyjnej. Opracowaliśmy szyfry i kody, w ten sposób uczymy się szyfrować i odkodowywać informacje. Ponadto przygotowaliśmy kilka gier planszowych. Programujemy roboty, przy okazji podnosząc swoje kompetencje cyfrowe. Przed nami jeszcze mnóstwo ciekawych aktywności, o którym już niebawem napiszemy. 

A nasze działania projektowe można zobaczyć na blogu "Na logikę". 

Blog projektu znajduje sie TUTAJ3 komentarze: