SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

czwartek, 6 lutego 2020

INTERAKTYWNY PLAKAT- BEZPIECZNY INTERNET

Zbliża się Dzień Bezpiecznego Internetu. Obserwujemy wzmożoną aktywność nauczycieli, wychowawców, edukatorów i rodziców. Staramy się w jeszcze większym niż na codzień stopniu przybliżyć naszym uczniom zasady bezpiecznego poruszania się w Internecie. 

Poszukujemy kreatywnych działań, w których aktywnie będą uczestniczyć nasi uczniowie. Organizujemy debaty, pogadanki, spotkania szkolne, konkursy, gry terenowe, interaktywne quizy i
tworzymy plakaty. 
Wszystkie te działania mają jeden cel, by uświadamiać uczniów, ale również i ich rodziców jak korzystać z Internetu, z nowoczesnych technologii, jak wyposażyć dzieci i młodzież w kompetencje cyfrowe bez narażania ich na niebezpieczeństwa związane z przebywaniem w sieci.
W przestrzeni medialnej znajduje się wiele stron i platform, na których opublikowano wartościowe, bezpłatne materiały edukacyjne. 
Zachęcamy do skorzystania z nich i aby ułatwić to Państwu stworzyłyśmy interaktywny plakat, na którym przypięte są strony z tymi zasobami. Wystarczy kliknąć przycisk play na poszczególnym polu grafiki, by automatycznie przedostać się na stronę z wybranymi pomocami.
Plakat przygotowałyśmy w programie genial.ly.
O bezpieczeństwie w Internecie należy mówić każdego dnia, tygodnia i miesiąca. Stąd koncepcja plakatu nawiązująca do systematyczności i stałości tych działań. 


4 komentarze:

 1. Świetny materiał dla nauczycieli na Dzien bezpiecznego internetu i nie tylko. Serdecznie dziekuję

  OdpowiedzUsuń
 2. Jolu, Zyto - wspaniały pomysł i realizacja :) Będę o tym mówić nauczycielom - Danusia

  OdpowiedzUsuń
 3. Super! Z pewnością wykorzystam w pracy z uczniami.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super! Z pewnością wykorzystam w pracy z uczniami.

  OdpowiedzUsuń