SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

środa, 12 lutego 2020

Rozwijanie kreatywności z klockami KORBOKreatywność, to słowo klucz, które powoduje, że zajęcia stają się nie tylko atrakcyjne dla ucznia, angażujące, ale przede wszystkim efektywne.

Jak sprawić, by zajęcia rewalidacyjne, ale także nielubiana przez uczniów matematyka stała się niezapomnianą, edukacyjną przygodą.

Odpowiedzią na to pytanie mogą być odkryte przez nas całkiem niedawno klocki Korbo.
Klocki konstrukcyjne Korbo to zestawy elementów, wśród których znajdują się koła zębate umożliwiające wprawienie stworzonej zabawki w ruch. Bierzesz Korbo, kręcisz korbą i... działa albo nie. Jeśli nie - wracasz po nitce do kłębka, czyli szukasz przyczyny i naprawiasz swoją konstrukcję.
Dzięki nim dzieci nie rozwijają nie tylko logiczne myślenie, ćwiczą motorykę małą oraz koordynację wzrokowo-ruchową, ale także mogą z ich pomocą kształtować przeróżne kompetencje.
Ich atrakcyjność, kolorystyczna, różnorodność kształtów, złączek i możliwości wyzwala w uczniach motywację do nauki przez zabawę.
Przygodę klockami zaczęliśmy od zapoznania się z kształtami i elementami zestawu. Uczniowie swobodnie konstruowali własne budowle, usprawniając przy tym zaburzone funkcje.

Podczas ostatnich zajęć przeszliśmy już do zakodowanych wartości liczb układania sum, a przed nami zajęcia z sudoku i ciągami liczbowymi.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz