SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

poniedziałek, 24 lutego 2020

Instagram - szablony postów


Trudno wyobrazić sobie dzisiejszy rzeczywistość bez mediów społecznościowych. Facebook, Twitter czy Instagram to platformy, na których swoje konta mają miliony ludzi na całym świeci.  Przy odrobinie kreatywności, nauczyciele mogą wykorzystać je w edukacji.  
Wizualna moc zdjęć, wpisy, hasztagi sprawdzą się w szablonach, przypominających do złudzenia udostępniane na portach społecznościowych posty. O edukacyjnym potencjalne Facebooka pisałyśmy już  tutaj. Teraz przyszedł czas na Instagram, czyli aplikację, która pozwala użytkownikom udostępniać zdjęcia i  filmy.  
Inspiracją okazał się znaleziony w sieci szablon posta, stworzonego w Prezentacjach Google. Jego autorem jest Ryan O’Donnell Można go ściągnąć TUTAJ.


Szablon został wykorzystany na lekcji języka polskiego, podczas pracy z lekturą. Zadaniem uczniów było napisanie w imieniu Santiago, głównego bohatera opowiadania ,,Stary człowiek i morze”, instagramowego wpisu, nawiązującego do treści książki.
Slajd prezentacji udostępniono każdemu uczniowi przez aplikację Classroom. Dzięki temu, siódmoklasiści pracował na swoich kontach i na udostępnionej kopii szablonu.


Dla nauczycieli, którzy nie maja na lekcji dostępu do komputerów, przygotowałyśmy kartę pracy, którą można wykorzystać na wielu przedmiotach do różnych aktywności np:  • narysować miejsce wydarzenia historycznego,
  • pracować wokół hasztagu związanego z tematem zajęć,
  • przedstawić scenę z lektury,
  • zobrazować szkolne wydarzenie.

Zajęcia wywołały wiele emocji, okazało się, że Instagram może być świetnym sposobem na rozwijanie kreatywności i na zaangażowanie.

1 komentarz:

  1. Ale super!!! Dziękuję Wam za to, sama bym na to nie wpadła, że tak można. Przede mną teraz odyseja możliwości xD

    OdpowiedzUsuń