SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

niedziela, 22 sierpnia 2021

Elementarz- interaktywne zasoby, w tym dla uczniów z SPE

W obecnej sytuacji zagrożenia epidemiologicznego i zawieszenia zajęć w szkołach  INTERAKTYWNY ELEMENTARZ Z KLASĄ jest atrakcyjną alternatywą dla nic-nierobienia przez dzieci w domu. Będą dla nich doskonałym "nauczycielem na odległość".

Podręczniki z klasą to cykl wczesnoszkolny "My i nasz elementarz - My i nasza szkoła" autorstwa Marii Lorek, Lidii Wolmann i Agaty Ludwy wydany na wolnych licencjach Creative Commons i dopuszczony do użytku szkolnego przez MEN. Właśnie wolne licencje pozwalają na jego swobodne przetwarzanie i stąd zrodziła się idea ogólnodostępnych podręczników interaktywnych. 

Obecnie na platformie www.dzwonek.pl  dostępny jest "Interaktywny elementarz z klasą", a już wkrótce zostanie udostępniona "Interaktywna matematyka z klasą".  Dostęp do materiałów przygotowanych przez poznańską Sztukę Uczenia we współpracy z gdańską firmą Learnetic jest całkowicie darmowy. Takie rozwiązania interaktywne Learnetic realizuje już w blisko 40 krajach. To sprawdzone, światowe narzędzia, które pozwalaja na rozwiazywanie atrakcyjnych interaktywnych zadań, ćwiczeń, zagadek, oglądanie materiałów filmowych, symulacji, galerii zdjęć, czy korzystanie z interaktywnego śpiewnika. 
Tutaj dziecko, które jeszcze nie umie czytać wysłucha tekstów literackich, poleceń w ćwiczeniach, a po wykonaniu zadania otrzyma zwrotnie informację dźwiękową o poprawnym rozwiązaniu lub błędzie, oraz na koniec zostanie nagrodzone "radosną gwiazdeczką".
Atrakcją interaktywnych podręczników są zawarte w niektórych tematach piosenki, których dziecko może najpierw posłuchać, potem wyłaczyć wokalistę i ponucić melodię, a na koniec zaśpiewać samodzielnie do podkładu z linia melodyczną. Dla ułatwienia na bieżąco podświetlany jest właściwy tekst.
Poniżej przykładowa lekcja z piosenką na powitanie wiosny 

Wersje interaktywne podręczników zawierają liczne ćwiczenia interaktywne, gry, nagrania audio, filmy i symulacje, które znakomicie urozmaicają i ułatwiają naukę. Świetnie nadają się do pracy samodzielnej w domu przy użyciu komputera, smartfona lub tabletu, jak i do pracy grupowej w klasie przy tablicy interaktywnej, wyświetlaczu multimedialnym lub w pracowni komputerowej. Automatycznie i na bieżąco wspomagają ucznia w pracy, wskazując dobre i złe odpowiedzi oraz nagradzając za każde poprawnie rozwiązane ćwiczenie i każdą ukończoną stronę. Dziecko może powtórzyć i poprawić swoje odpowiedzi tyle razy, ile jest to konieczne. Uczeń i rodzice mogą w każdej chwili sprawdzić postępy pracy z „Interaktywnym podręcznikiem z klasą”. Dodatkowo e-podręcznik zapamiętuje wszystkie odpowiedzi udzielone przez ucznia, więc nie ma obaw o kontynuację pracy w kolejnych sesjach. Po pobraniu e-podręcznika na bezpłatną aplikację mLibro, dostępną dla systemów Windows, iOS oraz Android  możliwa jest również praca bez stałego dostępu do Internetu. 

JAK PRACOWAĆ Z INTERAKTYWNYM PODRĘCZNIKIEM? 
TO PROSTE! 
1. Zarejestruj się na bezpłatnej platformie www.dzwonek.pl
2. Zaloguj się i wejdź w zakładkę „Kolekcje”. 
3. Następnie w zakładce „Wydawcy” wybierz Sztukę Uczenia 
4. Kliknij w wybrany Interaktywny podręcznik z klasą . 
5. W ramce „Licencje” wybierz opcję „Dodaj” – od tego momentu możesz cieszyć się e-podręcznikiem bez ograniczeń wchodząc w zakładkę „Moje zasoby”.

Życzymy wszystkim dzieciom przyjemnej zabawy z naszymi podręcznikami z klasą. A po utęsknionym powrocie do szkoły, koleżanek, kolegów, zachęcamy do korzystania z nich na zajęciach szkolnych.

Koalicja Sztuka Uczenia

Na platformie znajdują się także adapatacje podręczników dla uczniów z SPE. Polecamy!!!

Szukasz sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów, do których po wykupieniu będziesz miał dostęp przez pół roku.
Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.


1 komentarz:

  1. Może to być bardzo pomocne w nauce;) Super sprawa. Sprawdźcie sobie też etui na telefon od https://etuistudio.pl

    OdpowiedzUsuń