SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

piątek, 20 marca 2020

GRY PLANSZOWE - DO WYDRUKOWANIACzas ograniczenia działalności szkól, może być doskonałym powodem do ich wykorzystania w kontekście utrwalania wiedzy.
Gry planszowa to jedna z najbardziej skutecznych i lubianych przez aktywności uczniów, a można nawet powiedzieć  metod nauczania. Od dłuższego czasu coraz częściej nauczyciele sięgają po ten sposób wprowadzania i utrwalania wiedzy.
Dzieci dzięki temu uczą się współpracy, okazywania i panowania nad emocjami, cierpliwości, ale także logicznego, strategicznego myślenia.

Gry planszowe mogą być wykorzystywane zarówno do wprowadzenia tematu i przybliżania nowych treści, ale chyba najlepiej sprawdzą się do podsumowywania i utrwalania zdobytych umiejętności i wiedzy. Gry planszowe rozwijają myślenie, percepcję wzrokowo-ruchową, działają terapeutycznie, uczą skupiania uwagi. Motywują ponadto dzieci do aktywności. 
Na naszym blogu znajdziecie Państwo kilka propozycji na wykorzystanie gier planszowych. Można je wydrukować w domu i zaproponować taką niesztampową aktywność naszym dzieciom. Jeśli nie mamy drukarki, dzieci mogą sobie takie gry przerysować, a nawet skonstruować swoje.

Miłej nauki i zabawy!GRA - UTRWALANIE LICZB RZYMSKICH ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ
GRA - UTRWALANIE TABLICZKI MNOŻENIA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJGRA - QUIZ O POLSCE ZNAJDUJE SIĘ TUTAJGRA LOGOPEDYCZNA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJGRA - UTRWALANIE MIESIĘCY ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ
GRA  DO UTRWALANIA GRAMATYKI- INTERPUNKCJI  ZNAJDUJE SIĘ TUTAJGRA FLAGI UNII EUROPEJSKIEJ ZNAJDUJE SIĘ TUTAJGRA WARCABY ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ


GRA DO UTRWALANIA DNI TYGODNIA ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ


GRA DO UTRWALANIA CZĘSCI MOWY ZNAJDUJE SIĘ TUTAJ

6 komentarzy:

 1. Dziękuję za wszystkie propozycje, czytam tego bloga od deski deski i czesto korzystam z podpowiedzi. A dzisiaj wykryłąm chochlika: wprowadzenia tematu i przylizania nowych treści, Hi Hi hi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szybciutko poprawiamy literówki, dziękujemy...Pozdrawiamy:)

   Usuń
 2. Gdyby brakowało wam darmowych planszówek do druku to zapraszam na www.debinski.edu.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Postapokaliptyczna gra planszowa "Gdy opadnie pył":
  http://www.prerenderowany-rododendron.pl/gdy_opadnie_pyl.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za propozycje gier. Super pomysły . Gratuluję

  OdpowiedzUsuń