SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

sobota, 13 listopada 2021

KREATYWNE ĆWICZENIA NA LOGIKĘAby utrzymać efekty wdrożonych aktywności i podtrzymać motywację uczniów do niwelowania dysfunkcji i uzupełniana deficytów np. w ramach zajęć rewalidacyjnych przygotowałyśmy dla naszych uczniów kilka ćwiczeń, które nie tylko zachęcą ich do działania, ale rozwiną logiczne myślenie, czy koncentrację.
Jako inspiracja do ćwiczeń posłużyły nam klocki korbo, które niestety zostały w szkole, ale ich grafika może dać nam namiastkę ich możliwości.
Zamiast klocków możemy do zabaw wykorzystać guziki, klamerki, kamyki, kolorowe kubeczki, czy klocki.
Zaprezentowane przez nas ćwiczenia można modyfikować na wiele sposobów, dostosowując je do możliwości i umiejętności Waszych uczniów.
Dla chętnych udostępniamy także grafikę klocków oraz plik do edycji, zachęcamy do wspólnych zabaw.


Jeśli jeszcze do tej pory nie trafiliście na klocki KORBO, to zachęcamy do zapoznania się z fanpage, na którym pasjonaci edukacji pokazują jaki one mają potencjał.


MISTRZOWIE ROBOTYKI 


PLIKI Z GRAFIKĄ KLOCKW DO POBRANIA TUTAJ
Klocki można kupić TUTAJ

Przykłady ćwiczeń.

1. Zakodowane korbo.
Każdy klocek ma przypisaną daną wartość liczbową. Zadaniem uczniów jest odczytanie sumy wszystkich klocków np. w rzędzie lub w kolumnie. Dla starszych uczniów zdanie może polegać na mnożeniu liczb


Kartę pracy pobierz TUTAJKartę pracy pobierz TUTAJ


2. Zakodowane korbo- brakujący klocek.
Każdy klocek ma przypisaną daną wartość liczbową. Zadaniem uczniów jest odczytanie i pokolorowanie brakującego klocka tak, by suma w rzędzie i kolumnie (poziomie i pionie) wyniosła tyle ile wskazana w kolorowych polach liczba.Karta pracy znajduje się TUTAJ
Jesteś nauczycielem w przedszkolu lub w edukacji wczesnoszkolnej ⁉⁉⁉
🔴🔷🟣🔻🟡🔺🟢🟪
✅ Jeśli tak, to nasze szkolenie jest dla Ciebie!!!
✅ KLOCKI W EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ I WCZESNOSZKOLNEJ!
✅ Podczas szkolenia dowiesz się w jaki sposób rozwijać kompetencje uczniów i jak prowadzić angażujące zajęcia z wykorzystaniem klocków.
Szkolnie poprowadzi wspaniała nauczycielka, inspiratorka i entuzjastka nowoczesnych i aktywnych metod nauczania.
✅ Podczas szkolenia wylosujemy osobę, która w prezencie otrzyma zestaw klocków KORBO.
Na szkolenie zapisz się tutaj: https://forms.office.com/r/njcQN97e0Y
Szukasz sprawdzonych szkoleń?
Skorzystaj z naszej platformy szkoleniowej i nagrań oraz materiałów, do których po wykupieniu będziesz miał dostęp przez pół roku.
Jeśli szukasz szkoleń dla Rad Pedagogicznych skorzystaj z oferty Akredytowanego Niepublicznego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli Zyta Czechowska specjalni.pl.3 komentarze:

  1. Witam, plansze super, ale czy w planszy z brakującym klockiem nie ma błędu- liczę i liczę i nie mogę się doliczyć - mogę się mylić oczywiście. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. rzeczywiście, w ostatnim rzędzie podany wynik wychodzi bez dodania brakujacego klocka a w kolumnie brakuje dwóch.....coś musiało przeskoczyć....

    OdpowiedzUsuń