SZKOLENIE, KURSY, KARTY PRACY

poniedziałek, 13 kwietnia 2020

PROJEKT W ZDALNYM NAUCZANIU- KREATYWNE ĆWICZENIA NA LOGIKĘEdukacja zdalna zatrzymała realizację wielu projektów szkolnych. Nie wszyscy uczniowie nadal mogą aktywnie uczestniczyć w zajęciach online. Warto zatem zaproponować dzieciom takie aktywności, które będą namiastką działań projektowych, które z powodzeniem mogą wykonać w domu.

My jesteśmy w trakcie realizacji grantowego projektu SZKOŁY Z KLASĄ - EDUKACJA INSPIRACJA pt. "Na logikę".
Większość zadań udało nam się zrealizować. Aby utrzymać efekty wdrożonych aktywności i podtrzymać zainteresowanie projektem przygotowałyśmy dla naszych uczniów kilka ćwiczeń, które nie tylko zachęcą ich do działania, ale rozwiną logiczne myślenie, czy koncentrację.
Jako inspiracja do ćwiczeń posłużyły nam klocki korbo, które niestety zostały w szkole, ale ich grafika może dać nam namiastkę ich możliwości.
Zamiast klocków możemy do zabaw wykorzystać guziki, klamerki, kamyki, kolorowe kubeczki, czy klocki.
Zaprezentowane przez nas ćwiczenia można modyfikować na wiele sposobów, dostosowując je do możliwości i umiejętności Waszych uczniów.
Dla chętnych udostępniamy także grafikę klocków oraz plik do edycji, zachęcamy do wspólnych zabaw.


Jeśli jeszcze do tej pory nie trafiliście na klocki KORBO, to zachęcamy do zapoznania się z fanpage, na którym pasjonaci edukacji pokazują jaki one mają potencjał.


MISTRZOWIE ROBOTYKI 


PLIKI Z GRAFIKĄ KLOCKW DO POBRANIA TUTAJ
Klocki można kupić TUTAJ

Przykłady ćwiczeń.

1. Zakodowane korbo.
Każdy klocek ma przypisaną daną wartość liczbową. Zadaniem uczniów jest odczytanie sumy wszystkich klocków np. w rzędzie lub w kolumnie. Dla starszych uczniów zdanie może polegać na mnożeniu liczb


Kartę pracy pobierz TUTAJKartę pracy pobierz TUTAJ


2. Zakodowane korbo- brakujący klocek.
Każdy klocek ma przypisaną daną wartość liczbową. Zadaniem uczniów jest odczytanie i pokolorowanie brakującego klocka tak, by suma w rzędzie i kolumnie (poziomie i pionie) wyniosła tyle ile wskazana w kolorowych polach liczba.Karta pracy znajduje się TUTAJ
3 komentarze:

  1. Witam, plansze super, ale czy w planszy z brakującym klockiem nie ma błędu- liczę i liczę i nie mogę się doliczyć - mogę się mylić oczywiście. Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. rzeczywiście, w ostatnim rzędzie podany wynik wychodzi bez dodania brakujacego klocka a w kolumnie brakuje dwóch.....coś musiało przeskoczyć....

    OdpowiedzUsuń